BRAŃSZCZYK: Feryjne rarytasy (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Feryjne rarytasy (foto)

02.03.2020
autor: M. Gołębiewska
Ostatni tydzień ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brańszczyku minął bardzo szybko. Stworzyliśmy własne książki, które znajdują się teraz w naszej Bibliotece (zapraszamy do obejrzenia).
W tłusty czwartek na feriowiczów czekały "zapustowe rarytasy" – pączki z lukrem, świeżutkie jagodzianki i kruche faworki. Niespodziewanie największą sprawiła zabawa w podchody. Młodsi odkrywali uroki tej gry, a trochę starsi wrócili do wspomnień. W piątek przyszedł czas na pożegnanie z feriami oraz podziękowania i dyplomy dla wszystkich uczestników zajęć. Już jesteśmy umówieni na wakacje.
 
Zajęcia odbywały się również w Filiach Bibliotecznych. Ich uczestnicy w Nowej Wsi i Trzciance rzeźbili w glinie, bawili się w kodowanie, grali w MEMORY i rozwijali wyobraźnię podczas gry „Mali opowiadacze”, w Porębie – wybrali się z wizytą do Piekarni Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, po której oprowadziła ich pani Bożena Jaworska. Następnego dnia wspólnie z panią Martą Brejnak i Anną Przybyłowską piekli pyszne pierniki. Mieli też okazję spróbować swoich sił w grze na gitarze pod okiem pana Marka Szymańskiego. Do filii zawitały też Kreatywna Pracownia i pani Jadwiga Rozenek oraz „zapustowe rarytasy”. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że nasze zajęcia były ciekawe i towarzyszyła im fantastyczna atmosfera.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość