BRAŃSZCZYK: Dzień Rodziny w Zespole Placówek Oświatowych (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Dzień Rodziny w Zespole Placówek Oświatowych (FOTO)

14.06.2024
autor: Dyrekcja i cała społeczność szkolna
7 czerwca w Zespole Placówek Oświatowych w Brańszczyku odbył się po raz drugi „Dzień rodziny” - festyn z udziałem rodziców, przedszkolaków, uczniów i nauczycieli.
 
- Ta impreza na stałe zapisze się w kalendarzu imprez naszej placówki – mówi dyrektor Agnieszka Eychler. Ideą tego dnia jest wspólne spędzanie czasu. Wspólna zabawa i integracja społeczności szkolnej. - Wszyscy byliśmy zaangażowani w ten dzień – mówi Aleksandra Godłoza, wychowawca przedszkolny.
O godzinie 7:00, gdy spotkaliśmy się przed szkołą, była chwila zawahania, co robić? Padał rzęsisty deszcz i zastanawialiśmy się nad tzw. planem B. Ale kiedy około godz. 7:15 wyszło słońce, nie mieliśmy wątpliwości i zaczęło się rozstawianie namiotów, grilla, organizowanie kącików tematycznych. We wszystkim pomagali tatusiowie, natomiast przed godz. 8:00 szkolna stołówka zapełniała się przygotowanymi przez mamy wspaniałymi wypiekami oraz owocami zasponsorowanymi przez p. Sławomira Kraszewskiego sklep „Lobo” Brańszczyk.
Czekała nas moc atrakcji. Rozpoczęliśmy od spektaklu przygotowanego przez uczniów klas Ib i IIb pod tytułem „Calineczka” J. Ch. Andersena pod kierunkiem wychowawców p. Doroty Owsianko i p. Natalii Łapińskiej. Rodzice mogli obejrzeć zdolności aktorskie swoich dzieci. Niektóre role były bardzo długie. W tym czasie na dworze przygotowywane były kąciki tematyczne zgodnie z zainteresowaniami dzieci. Mieliśmy do wyboru kącik fryzjerski, kącik plastyczny, kącik z figurkami gipsowymi do kolorowania oraz kącik kreatywny. Dla dzieci i rodziców dostępny był słodki poczęstunek, pyszne kiełbaski zasponsorowane przez Zakłady Mięsne „Somianka” oraz przez firmę Dantex z Ostrowi Mazowieckiej, lody zasponsorowane przez firmę „Negresko” z Pułtuska. Dzieci mogły skorzystać nie tylko z kącików tematycznych, ale też z ogromnych kolorowych dmuchańców oraz basenu z kulkami, częściowo sfinansowanych przez Stowarzyszenie „Pomóż Dzieciom”, a częściowo przez Radę Rodziców. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Ochotnicza Straż Pożarna Brańszczyk, demonstrując swój wóz strażacki i sposób pracy. Atrakcje przygotowane były zarówno dla dzieci przedszkolnych, jak i szkolnych, starsze dzieci brały udział w zawodach sportowych przygotowanych przez współpracującą ze szkołą Akademię Małego Sportowca. Dodatkowo brały udział w rozgrywkach w tenisa stołowego prowadzonych przez rodziców przy wsparciu nauczyciela wychowania fizycznego. Gościliśmy również przedstawiciela firmy Studio Latino Dance, który prowadził zabawy taneczne dla dzieci. Dodatkową atrakcją była Fotobudka 360ᵒ, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Dla zainteresowanych książką przygotowana była loteria książkowa prowadzona przez Panią z biblioteki szkolnej. 
Podsumowując, był to dzień pełen zabawy, radości, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Dyrektor Agnieszka Eychler podkreśliła, że taka wspólna inicjatywa jest bardzo ważna dla budowania więzi społeczności szkolnej oraz wspierania aktywności rodziców w życiu szkoły.
Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy serdecznie dziękujemy.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość