BRAŃSZCZYK: Dwustu lat!

Powiat

BRAŃSZCZYK: Dwustu lat!

03.06.2016
autor: Maryla Puścian, opr. EE
Stanisław Olbryś, mieszkaniec Poręby Średniej ,23 maja obchodził setne urodziny. Jubilat był wyraźnie wzruszony, dziękował za życzenia. Chętnie śpiewał piosenki i recytował poezję, dając dowód świetnej pamięci. 
Stanisław Olbryś urodził się 23 maja 1916 r., w małżeństwie przeżył 72 lata. Doczekał się 7 dzieci, 14 wnucząt, 21 prawnucząt i praprawnuczki. Wielokrotnie podkreślał, że posiadanie tak dużej rodziny go cieszy. Pan Stanisław nadal pracuje jako szewc, co jest okazją do spotykania się i rozmów z ludźmi. 
Uroczystość urodzinową rozpoczęła Msza św. w kościele w Porębie, którą odprawili ks. proboszcz Andrzej Grzybowski i ks. Czesław Śmieciński.
– Każdy dziś się zastanawia, jak udało się dożyć tak wspaniałego wieku w zdrowiu naszemu jubilatowi? Stanisław był ciągle dla innych, na tym polegało jego życie. Żył dla rodziny, dla najbliższych, dzieci, wnuków i prawnuków. Co więcej, mimo tych 100 lat, dalej jest dla nich, czując się nadal potrzebny – stwierdził ks. proboszcz. – Cieszymy się bardzo, że nasz brat Stanisław doczekał 100 lat w miłości do Boga i drugiego człowieka. 
Do życzeń rodziny przyłączyli się kapłani, przewodniczący rady gminy Sławomir Gałązka, starosta Bogdan Pągowski, przedstawiciele KRUS, Kierownik USC Teresa Kasprowicz, wójt Mieczysław Pękul.
– Jesteśmy wdzięczni za świadectwo, przykład, jak pięknie można przeżyć życie w otoczeniu rodziny, bliskich i społeczności, ciesząc się tak wielkim uznaniem. Dlatego chcę podziękować za to, że mamy od kogo czerpać dobry przykład – mówił wójt. W imieniu rodziny gratulacje jubilatowi złożyła córka.  
– Nadziei w sercu, wiary w samego siebie, abyś na nowo każdego dnia zachwycał się życiem niepowtarzalnym i jedynym, miłością bliskich ci osób i uśmiechał się do siebie i świata. Niech twoja mądrość życiowa nadal nam przyświeca i nie opuszcza dobra rada – życzyła.
Po nabożeństwie zebrani udali się na poczęstunek, który pan Stanisław umilał patriotycznymi wierszami i piosenkami. Zdmuchnął oczywiście świeczki na urodzinowym torcie.
fot. GDK
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość