BRAŃSZCZYK: Brańszczyk chce do Ostrowi

Powiat

BRAŃSZCZYK: Brańszczyk chce do Ostrowi

01.04.2022
autor: Elżbieta Borzymek
W związku z problemami, z jakimi boryka się LGD Równiny Wołomińskiej, nie tylko gminy Wyszków i Rząśnik, ale i Brańszczyk stanęły przed decyzją o wyborze innej LGD. 
 
Temat Lokalnej Grupy Działania na sesji 24 marca poruszył radny Sławomir Gałązka. – Jestem żywo zainteresowany, bo dużo korzystamy z tego tytułu. Należeliśmy do grupy wołomińskiej, z racji tego, że Wyszków odszedł do Pułtuska, zostały nam Ostrołęka i Ostrów Mazowiecka. 
- Nakłaniałbym do Ostrowi – dodał. – Bylibyśmy bardziej związani z Ostrowią, Brokiem.
Nowym prezesem Równiny Wołomińskiej jest Grzegorz Kaflik z Brańszczyka – On wie, że ta grupa się nie utrzyma, a jeśli się utrzyma, będzie związana z terenem podwarszawskim – poinformował radny.  
Wójt Wiesław Przybylski, też uważa, że będzie lepiej przystąpić do Ostrowi (LGD „Zielone Sioło”). – Byliśmy tam z panem Kaflikiem, zostaliśmy przyjęci dosyć życzliwie. Tylko musi się odbyć spotkanie wójtów, którzy należą do tej grupy, starosty i zdecydują. Na naszą korzyść przemawia to, ze z chwilą, gdy my się dołączymy do tej grupy, to ona wchodzi na wyższy szczebel finansowania, bo znacząco zwiększa się liczba mieszkańców. I wtedy mają większe dofinansowanie. Tak, że wnosimy sobą pewną wartość, która powoduje, że grupa będzie się bardziej rozwijała.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Wójt Gminy Zabrodzie informuje, że

został ogłoszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Zabrodzie przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Wykaz dostępny jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Zabrodzie ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zabrodzie.

Wójt Gminy Zabrodzie
Krzysztof Jezierski

Zitcom
Zitcom