BRAŃSZCZYK: Brańszczyk chce do Ostrowi

Powiat

BRAŃSZCZYK: Brańszczyk chce do Ostrowi

01.04.2022
autor: Elżbieta Borzymek
W związku z problemami, z jakimi boryka się LGD Równiny Wołomińskiej, nie tylko gminy Wyszków i Rząśnik, ale i Brańszczyk stanęły przed decyzją o wyborze innej LGD. 
 
Temat Lokalnej Grupy Działania na sesji 24 marca poruszył radny Sławomir Gałązka. – Jestem żywo zainteresowany, bo dużo korzystamy z tego tytułu. Należeliśmy do grupy wołomińskiej, z racji tego, że Wyszków odszedł do Pułtuska, zostały nam Ostrołęka i Ostrów Mazowiecka. 
- Nakłaniałbym do Ostrowi – dodał. – Bylibyśmy bardziej związani z Ostrowią, Brokiem.
Nowym prezesem Równiny Wołomińskiej jest Grzegorz Kaflik z Brańszczyka – On wie, że ta grupa się nie utrzyma, a jeśli się utrzyma, będzie związana z terenem podwarszawskim – poinformował radny.  
Wójt Wiesław Przybylski, też uważa, że będzie lepiej przystąpić do Ostrowi (LGD „Zielone Sioło”). – Byliśmy tam z panem Kaflikiem, zostaliśmy przyjęci dosyć życzliwie. Tylko musi się odbyć spotkanie wójtów, którzy należą do tej grupy, starosty i zdecydują. Na naszą korzyść przemawia to, ze z chwilą, gdy my się dołączymy do tej grupy, to ona wchodzi na wyższy szczebel finansowania, bo znacząco zwiększa się liczba mieszkańców. I wtedy mają większe dofinansowanie. Tak, że wnosimy sobą pewną wartość, która powoduje, że grupa będzie się bardziej rozwijała.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: W uznaniu zasług dla Gminy Somianka (foto)

SOMIANKA: W uznaniu zasług dla Gminy Somianka (foto)

Gmina Somianka ma nowego, piątego, honorowego obywatela. Tym zaszczytnym tytułem został wyróżniony 30 grudnia 2020 r. ks. Remigiusz Stacherski, proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym. W uznaniu jego zasług dla gminy Somianka, a w szczególności za działalność na rzecz aktywizacji społecznej mieszkańców, krzewienie miłości, godną, serdeczną, pełną humanizmu więź i współpracę z naszymi mieszkańcami oraz wskazanie nam drogi rozwoju duchowego – podkreślono w uchwale.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Będzie ładniej przy strażnicy

ZABRODZIE: Będzie ładniej przy strażnicy

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrodziu do sierpnia br. ma zamiar  zagospodarować plac przy strażnicy, przy ul. Władysława St. Reymonta 2, dla potrzeb turystyki rowerowej. Zaplanowano tam m.in. stojaki na rowery, samoobsługową stację naprawy rowerów, ławki, poidełko. Na ten cel OSP pozyskała z Województwa Mazowieckiego dofinansowanie w wys. 99.997 zł.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Pani Dulska w Brańszczyku i Porębie (FOTO)

BRAŃSZCZYK: Pani Dulska w Brańszczyku i Porębie (FOTO)

Podczas dziesiątej odsłony Narodowego Czytania dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” mieszkańcy gminy czytali w sobotę 11 września – w skansenie w Brańszczyku i w niedzielę – w starej plebanii w Porębie.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Podczas finału WOŚP zebrano ponad 11 tysięcy złotych (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Podczas finału WOŚP zebrano ponad 11 tysięcy złotych (FOTO)

11.172,52 zł zebrano podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Długosiodle. 
zobacz więcej