BRAŃSZCZYK: Bogdan Zdziarstek zrezygnował z funkcji prezesa OSP Trzcianka (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Bogdan Zdziarstek zrezygnował z funkcji prezesa OSP Trzcianka (FOTO)

27.02.2024
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. OSP Trzcianka
Po 24 latach ze stanowiska prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance zrezygnował dh Bogdan Zdziarstek. Odchodzącemu prezesowi strażacy podziękowali na walnym zebraniu, które odbyło się 24 lutego. „Zebranie, które na długo zapadnie nam w pamięci” - podkreślają. Nowym prezesem został dh Damian Jechna.
 
Dh Bogdan Zdziarstek na stanowisko prezesa został wybrany na walnym zebraniu w 2000 r. „Przez te wszystkie lata dał się poznać jako opanowany i oddany strażak. Czynnie współpracował z jednostkami samorządu terytorialnego oraz Państwową Strażą Pożarną. Włączał się w działania ratowniczo-gaśnicze. Niejednokrotnie podczas braku kierowcy - konserwatora sprzętu OSP, zasiadał za kierownicą naszych wozów bojowych. Funkcja prezesa to ogromna duma, ale również wiele pracy, którą trzeba włożyć dla dobra jednostki. Tu nieodzowna jest pomoc zarządu OSP. Z druhem prezesem współpracowały osoby o pokolenie strasze, rówieśnicy oraz osoby o pokolenie młodsze. Z każdym z tych osób dh Bogdan odnajdywał wspólny język. Jak widać po nowej strażnicy oraz sprzęcie, który się w niej znajduje, robił to świetnie” - na swoim Facebooku piszą ochotnicy. - „Prezes Bogdan Zdziarstek ustępuje z funkcji, ale zostaje z nami w zarządzie, by nadal wspierać doświadczeniem młodszych kolegów. Przed nami duże wyzwania, takie jak pozyskanie nowego wozu, obchody 100-lecia w 2027 roku. Jeszcze raz ogromne podziękowania!!!
 
Na nowego prezesa strażacy wybrali druha Damiana Jechnę, dotychczasowego wiceprezesa/naczelnik, który w jednostce w Trzciance pełni służbę od 2009 r. Z kolei na funkcji wiceprezesa/naczelnika zastąpił go dh Damian Kądziela, dotychczasowy zastępca naczelnika, który w OSP pełni służbę od 2013 r.
W tym ważnym dla jednostki OSP w Trzciance zebraniu wzięli udział: zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wyszkowie st. bryg. Sławomir Pietrzak, wójt Wiesław Przybylski, wiceprezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP dh Bogdan Pągowski, prezes zarządu Oddziału Gminnego ZOSP dh Jacek Zalewski, sołtys Trzcianki Jadwiga Wyszyńska, radna Hanna Zagożdżon, prezes Koło Gospodyń Wiejskich w Trzciance Teresa Rudnicka, a także druhny i druhowie OSP oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Trzciance.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość