BRAŃSZCZYK: Będzie pomoc dla rodzin

Powiat

BRAŃSZCZYK: Będzie pomoc dla rodzin

05.08.2016
autor: Ewa Elward
Zakończył się nabór na stanowisko asystenta rodziny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Pracownik został zatrudniony na umowę - zlecenie od 1 sierpnia do końca roku. Głównym jego zadaniem będzie wsparcie i aktywizacja rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym
oraz pomoc w zmianie postaw życiowych.
To systematyczna, indywidualna praca z rodzinami, kompleksowe wsparcie. Asystent musi być dyspozycyjny, przygotowany do pracy w terenie, być otwarty na kontakt z ludźmi. Może pracować poza godzinami pracy pracowników socjalnych.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Idzie kolęda

SOMIANKA: Idzie kolęda

Na ogłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury w Somiance konkurs plastyczny „Idzie kolęda od domu do domu” wpłynęło 37 kolorowych prac. Nagrody i dyplomy laureatom wręczył wójt Andrzej Żołyński podczas Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, 12 stycznia w szkole Jackowie Górnym. Najlepsze prace można było podziwiać na wystawie. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Tu naprawisz swój rower (foto)

ZABRODZIE: Tu naprawisz swój rower (foto)

Do początku sierpnia został zagospodarowany i utwardzony ogólnodostępny plac przy zabrodzkiej strażnicy. Znalazły się na nim: dwa stalowe 5-stanowiskowe stojaki na rowery, samoobsługowa stacja naprawy rowerów, dwie ławki z oparciem, poidełko, tablica informacyjna.
zobacz więcej
SOMIANKA: Czas harców i nowych znajomości

SOMIANKA: Czas harców i nowych znajomości

Za nami tydzień atrakcji, spotkań i wyjazdów podczas półkolonii, w których wzięło udział 45 dzieciaków w wieku 7-16 lat. Uczestnicy zapamiętają ten czas wakacji jako okres harców, radosnej zabawy i zawierania nowych znajomości oraz rozsądnego korzystania z atrakcji. Tak bogaty program mógł być zrealizowany dzięki wsparciu Gminy Somianka w kwocie 150 zł na każdego uczestnika półkolonii.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Nie powinien wyjeżdżać w trasę

RZĄŚNIK: Nie powinien wyjeżdżać w trasę

Gmina Rząśnik miała w tym roku problem z wyłonieniem firmy, która wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zajęłaby  się dowozem uczniów. Gdy pierwszy przetarg został unieważniony, na znalezienie wykonawcy, choćby tymczasowego, zostało niewiele czasu. Zgodził się dotychczasowy przewoźnik i… już żałuje. Nie dopełniono bowiem wszystkich formalności. – Tak naprawdę nie powinienem wyjeżdżać w trasę – skarży się transportowiec.
zobacz więcej