BRAŃSZCZYK: Będą kierować szkołami

Powiat

BRAŃSZCZYK: Będą kierować szkołami

31.08.2021
autor: Elżbieta Borzymek
Szkołami w Brańszczyku i Trzciance od 1 września będą kierować nowi dyrektorzy. Wójt przedłużył na nowy rok szkolny pełnienie obowiązków obecnym dyrektorom szkół w Knurowcu i Turzynie.
 
Wójt Wiesław Przybylski, po uzyskaniu pozytywnej opinii Mazowieckiego Kuratora Oświaty, powierzył na 5 lat, od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2026 r., stanowisko dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku Agnieszce Eychler.
Przypomnijmy, że w ogłoszonym 9 czerwca konkursie na to stanowisko nie zgłosił się żaden kandydat. Obecna dyrektor Iwona Kulasińska, której kadencja kończy się 31 sierpnia, zdecydowała, że nie przystąpi do konkursu. 
Na okres od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. (zarządzeniem z 24 sierpnia) wójt powierzył obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance nauczycielce tej szkoły Renacie Samsel. Drugim zarządzeniem z tego samego dnia wyznaczył nauczyciela, który będzie zastępował p.o. dyrektor szkoły w Trzciance w czasie jej nieobecności w pracy. Jest nim Anna Rozenek, której od 1 września br. wójt udziela stosownego pełnomocnictwa, niezbędnego do kierowania szkołą w czasie nieobecności w pracy p.o. dyrektor. 
Wójt 24 sierpnia przedłużył na rok, od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r., pełnienie obowiązków obecnym dyrektorom: Szkoły Podstawowej im Bohaterów Leśnej Placówki „Mrowisko” w Knurowcu – Renacie Jechnie oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turzynie – Marcinowi Kowalskiemu.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość