BRAŃSZCZYK: Awaria została usunięta

Powiat

BRAŃSZCZYK: Awaria została usunięta

28.09.2021
autor: Elżbieta Borzymek
Naszego czytelnika zaniepokoiła ścieki, które wypływały ze studzienki w Udrzynku i płynęły wzdłuż drogi. Poinformował o tym naszą redakcję w niedzielę. Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brańszczyku przesłał do nas informację, że awaria została usunięta jeszcze w niedzielę. 
 
„W miejscowości Udrzynek, gmina Brańszczyk już 3 dzień drogą płyną ścieki, które wylatują ze studzienki. Gmina nic z tym nie robi. To już nie pierwszy raz, kiedy występuje tu taka awaria, a środowisko zostaje zatruwane przez ścieki” – mejl tej treści został przysłany do redakcji w niedzielę. W poniedziałek od razu przekazaliśmy mejla i przysłane przez czytelnika zdjęcia do ZGK w Brańszczyku. We wtorek rano, w poniedziałek kierownik Waldemar Zioła nie był obecny w pracy, otrzymaliśmy od niego informację, że awaria została usunięta jeszcze w niedzielę: „Awaria została usunięta, a spowodowana była  awarią energetyczną, która została usunięta w niedzielę. Pracownicy ZGK Brańszczyk przepompowywali ścieki przy użyciu agregatu energetycznego przewoźnego do momentu naprawy awarii energetycznej, jednak  część ścieków wypłynęła na pobocze drogi – na 2 zdjęciu widać ślady wjazdu pojazdu  ZGK. 
Niestety, awarie się zdarzają i do momentu lokalizacji i usunięcia awarii ścieki muszą gdzieś wypłynąć, lepiej, że na pole i do rowu, a nie do budynków  mieszkańców”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość