BRAŃSZCZYK: Aleksandra Wodzyńska ukończyła 108 lat! „To dama wszystkich epok” (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Aleksandra Wodzyńska ukończyła 108 lat! „To dama wszystkich epok” (FOTO)

26.02.2024
autor: Urząd Gminy Brańszczyk, SB
25 lutego 108. urodziny obchodziła Aleksandra Wodzyńska, najstarsza mieszkanka gminy Brańszczyk. - To dama wszystkich epok i wzór godny do naśladowania - mówią o niej mieszkańcy domu emeryta.
Pani Aleksandra jest jedna z 11 najstarszych osób w Polsce.

 
Świętowanie tego wyjątkowego jubileuszu rozpoczęło się 23 lutego Mszą św. w intencji Jubilatki w Domu Emeryta im. św. Alojzego Orione w Brańszczyku. Gratulacje, życzenia i bukiet kwiatów w imieniu władz samorządowych, pracowników urzędu oraz mieszkańców gminy przekazali: wójt Wiesław Przybylski, kierownik USC Iwona Bralewska oraz sekretarz gminy Beata Wójcik.
Pani Aleksandra to niezwykle sympatyczna i uśmiechnięta osoba. Cieszy się dużym szacunkiem wśród personelu i mieszkańców domu emeryta. Postrzegana jest jako osoba dobra, pogodna, wrażliwa, zarażająca poczuciem humoru, ciągle mająca coś do zrobienia, wzór do naśladowania. Jak sama mówi, siłę i zdrowie zawdzięcza kochającej rodzinie. 
Urodziła się 25 lutego 1916 roku w Radomiu, miała trzy siostry i trzech braci.
Pogodne usposobienie Pani Oli napawa optymizmem i radością. Pozytywnym podejściem do ludzi zaraża wszystkich wokół siebie. 
- Jest naszą nauczycielką życia - podkreśla Danuta Laskowska, dyrektor Domu Emeryta.
- Ola jest pogodna, sprawiedliwa, dobra, dzieląca się wszystkim - dodaje koleżanka Jubilatki.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość