BRAŃSZCZYK: Adam Błoński nowym wiceprzewodniczącym rady. Wkrótce wybory uzupełniające (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Adam Błoński nowym wiceprzewodniczącym rady. Wkrótce wybory uzupełniające (FOTO)

20.01.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Adam Błoński został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Gminy Brańszczyk. 26 lutego mieszkańcy Dudowizny i Poręby-Kocęby wybiorą nowego radnego. Wiemy, kto będzie kandydował.
 
Przypomnijmy, że wybory związane są ze śmiercią Jana Domalewskiego, który odszedł na początku grudnia 2022 r. Przez dwie kadencje, w latach 2014-2018 i od 2018 r., był radnym gminy. Na początku obecnej kadencji został wybrany na wiceprzewodniczącego rady. Rezygnację z tej funkcji złożył kilka dni przed śmiercią.
Wybory nowego wiceprzewodniczącego rady odbyły się w czwartek 19 stycznia. Zgłoszono dwie kandydatury. W tajnym głosowaniu Adam Błoński otrzymał 9 głosów, Piotr Deptuła - 4 głosy.
 
Wybory radnego w lutym
Jan Domalewski był radnym w okręgu nr 12 (Dudowizna, Poręba-Kocęby). Na dzień 26 lutego wojewoda mazowiecki wyznaczył termin wyborów uzupełniających. Zgodnie z kalendarzem wyborczym kandydatów można zgłaszać do 23 stycznia. Nazwiska kandydatów nie są już jednak tajemnicą, bo zarejestrowały się dwa komitety wyborcze: KWW Grzegorza Kruszewskiego i KWW Pawła Majkowskiego.
W celu przeprowadzenia wyborów powołana została Gminna Komisja Wyborcza w składzie: Michał Brejnak (przewodniczący), Paweł Piórkowski (zastępca przewodniczącego), Mariola Dzierżanowska, Małgorzata Łapińska, Ewa Pieńkos, Mariusz Piórkowski, Beata Runo, Kamila Szymczak i Emil Paweł Wiśniewski.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Spotkanie z pisarką (foto)

DŁUGOSIODŁO: Spotkanie z pisarką (foto)

W Centrum Kultury 17 maja odbyło się spotkanie autorskie z Joanna Olech, pisarką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV szkół podstawowych naszej gminy.
zobacz więcej
SOMIANKA: Urząd czasowo niedostępny

SOMIANKA: Urząd czasowo niedostępny

„Mając na uwadze systematyczny wzrost liczby zakażonych koronawirusem COVID-19 na terenie powiatu wyszkowskiego oraz na terenie Gminy Somianka, z dniem 27 października 2020 r. do odwołania wprowadzam ograniczenie dostępności Urzędu Gminy Somianka dla obywateli” – czytamy w zarządzeniu podpisanym przez zastępcę wójta Agnieszkę Salwin. „Przyjmowanie interesantów odbywać się będzie przez okienko podawcze w drzwiach budynku urzędu gminy.
zobacz więcej
SOMIANKA: Prawie 47% inwestycji

SOMIANKA: Prawie 47% inwestycji

Gmina Somianka wydatki majątkowe w 2020 r. zaplanowała w wys. 4.196.628 zł. W I półroczu koszt zrealizowanych przez nią inwestycji wyniósł 1.958.037 zł, czyli 46,66% zaplanowanych. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zaprezentowaliście się fantastycznie (foto)

RZĄŚNIK: Zaprezentowaliście się fantastycznie (foto)

- Witam wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie na wspólne kolędowanie w trakcie XX Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Rząśniku – zwróciła się do obecnych Katarzyna Abramczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rząśniku, gdzie 11 stycznia odbywał się gminny finał. – Było dużo radości, było też dużo pogłębionej refleksji. Były wzruszenia, łzy w oczach. Za to wszystko wam dziękujemy – zwróciła się do wykonawców jedna z jurorek. Gminę Rząśnik w Wyszkowie będą reprezentować  uczniowie szkół w Rząśniku, Starym Lubielu i Porządziu. 
zobacz więcej