BRAŃSZCZYK: Adam Błoński nowym wiceprzewodniczącym rady. Wkrótce wybory uzupełniające (FOTO)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Adam Błoński nowym wiceprzewodniczącym rady. Wkrótce wybory uzupełniające (FOTO)

20.01.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Adam Błoński został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Gminy Brańszczyk. 26 lutego mieszkańcy Dudowizny i Poręby-Kocęby wybiorą nowego radnego. Wiemy, kto będzie kandydował.
 
Przypomnijmy, że wybory związane są ze śmiercią Jana Domalewskiego, który odszedł na początku grudnia 2022 r. Przez dwie kadencje, w latach 2014-2018 i od 2018 r., był radnym gminy. Na początku obecnej kadencji został wybrany na wiceprzewodniczącego rady. Rezygnację z tej funkcji złożył kilka dni przed śmiercią.
Wybory nowego wiceprzewodniczącego rady odbyły się w czwartek 19 stycznia. Zgłoszono dwie kandydatury. W tajnym głosowaniu Adam Błoński otrzymał 9 głosów, Piotr Deptuła - 4 głosy.
 
Wybory radnego w lutym
Jan Domalewski był radnym w okręgu nr 12 (Dudowizna, Poręba-Kocęby). Na dzień 26 lutego wojewoda mazowiecki wyznaczył termin wyborów uzupełniających. Zgodnie z kalendarzem wyborczym kandydatów można zgłaszać do 23 stycznia. Nazwiska kandydatów nie są już jednak tajemnicą, bo zarejestrowały się dwa komitety wyborcze: KWW Grzegorza Kruszewskiego i KWW Pawła Majkowskiego.
W celu przeprowadzenia wyborów powołana została Gminna Komisja Wyborcza w składzie: Michał Brejnak (przewodniczący), Paweł Piórkowski (zastępca przewodniczącego), Mariola Dzierżanowska, Małgorzata Łapińska, Ewa Pieńkos, Mariusz Piórkowski, Beata Runo, Kamila Szymczak i Emil Paweł Wiśniewski.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom