BRAŃSZCZYK: 70. urodziny biblioteki (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: 70. urodziny biblioteki (foto)

16.10.2019
autor: Marta Gołębiewska, fot. org.
Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku w 2019 roku świętuje 70. urodziny. Z tej okazji wójt Wiesław Przybylski złożył na ręce dyrektor biblioteki Marty Gołębiewskiej kwiaty i życzył powodzenia przy realizacji kolejnych projektów. – Drodzy Goście, dziękujemy, że byliście z nami w tym tak bardzo ważnym dla Biblioteki i jej pracowników dniu – podkreśliła pani dyrektor. 
 
Swoją obecnością jubileusz biblioteki zaszczycili także m.in. przewodnicząca rady gminy Ewa Wielgolaska, ks. proboszcz Paweł Stachecki, dyrektorzy szkół i innych placówek oświatowych. Wyjątkowymi gośćmi były Bożena Głowacka – wieloletnia kierownik Biblioteki w Brańszczyku oraz Danuta Sówka, która pracowała w Filiach Bibliotecznych w Nowej Wsi, Trzciance i Turzynie.
W ramach obchodów jubileuszu 70-lecia zorganizowaliśmy cykl imprez pod nazwą „Urodziny Biblioteki”. 5 października zaprosiliśmy mieszkańców gminy na spotkanie podsumowujące realizację naszego projektu. Profesora Stanisław Białousz, honorowy obywatel gminy Brańszczyk wygłosił wykład „Wrzesień 1939 w okolicach Brańszczyka”, wzbogacony prezentacja multimedialną, na podstawie swojej, niedawno wydanej książki „Żołnierze Września 1939 roku. Mieszkańcy Starych Bud (Brańszczykowskich)”, którą potem podpisywał.  
Panie z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Bluszcz” zaprezentowały ciekawy pokaz „Moda w II RP. Przemiany w modzie damskiej w latach 1918 – 1945”. Podsumowaliśmy też wszystkie działania, które podjęliśmy, realizując nasz projekt: spotkania autorskie w trakcie XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, „Wakacyjną Akademię Bibliomaniaka”, wyjazd do kina dla najmłodszych, spektakl „Prastara Książnica – skarb i tajemnica” w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru „Maska”, tort urodzinowy dla Czytelników, Narodowe Czytanie. Dzięki wsparciu sponsorów uczestnicy imprez mogli brać w nich udział bezpłatnie. Potem były kolejne życzenia urodzinowe, prezenty i rozmowy. 
Drodzy Goście! – dziękujemy, że byliście z nami w tym bardzo ważnym dla Biblioteki i jej pracowników dniu. 
 
Noc w bibliotece

Nie był to koniec atrakcji. O 20.00 progi biblioteki przekroczyło 45 dzieci – uczestników Nocy Bibliotek 2019. Rozpoczęliśmy od projekcji filmu „Ptyś i Bill”. Potem był czas na zabawę i słodkie co nieco. O tym, że impreza się udała, świadczyły uśmiechnięte buzie naszych dzieci i rozmowy o kolejnych, planowanych przez nie spotkaniach w Bibliotece.
Projekt „Urodziny Biblioteki” został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Brańszczyk, Nadleśnictwa Wyszków i Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej. Dziękujemy Piekarni „Wawie” z Brańszczyka i Piekarni „Białebłoto” za słodki poczęstunek w trakcie sobotnich spotkań. Serdecznie dziękujemy Przyjaciołom Biblioteki za zaangażowanie i pomoc w organizacji naszych imprez. 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość