ZSS świętuje (foto)

Od czytelników

ZSS świętuje (foto)

22.09.2020
autor: ZSS w Brańszczyku
Słoneczna, wrześniowa pogoda sprzyja zajęciom na świeżym powietrzu. Korzystają z niej uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
 
Dzień Ziemniaka
W poniedziałek 14 września uczniowie z klasy 2b i 3b świętowali Dzień Ziemniaka. Dzieci udały się w plener - na pobliskie padoki, gdzie rozpoczęły się zawody sportowe z ziemniakami w roli głównej. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z wyzwaniami sportowymi. Następnie udali się do ogrodu sensorycznego, gdzie mogli odpocząć i wykazać się umiejętnościami techniczno - plastycznymi. Dzieciaki chętnie podjęły się zadania i samodzielnie wykonały jeże z ziemniaków i wykałaczek. Na zakończenie miłego przedpołudnia odbyło się wspólnie ognisko. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy medal.
Natomiast we wtorek Święto Pieczonego Ziemniaka obchodzili uczniowie z klas IVb, VIb i VIIIc. Zebrani najpierw poznali legendę o sprowadzeniu ziemniaka do Polski, wykorzystanie tej rośliny, a także różne potrawy, które można zrobić z ziemniaków. Następnie rozpoczęły się zawody sportowe, a dla zwolenników pędzla i kredki – plener malarski. Potem uczniowie przygotowali ognisko, w którym piekli ziemniaki i kiełbaski. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa każdy uczestnik utrzymywał bezpieczny odstęp.
Miłe spotkania integracyjne odbyły się przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Coraz lepiej”, które prowadzi zajęcia świetlicowe w placówce.
 
Podziwiali wrzosowiska
Słoneczna wrześniowa pogoda sprzyja zajęciom na świeżym powietrzu… Uczniowie klasy VIII cu uczestniczyli w wycieczce na wrzosowiska w Mostówce. To największe wrzosowiska naturalne w Europie, liczące ponad 400 hektarów. Tereny wrzosowisk leżą na piaszczystym, pagórkowatym terenie, pełnym wzniesień w postaci wydm. Spacerując po wrzosowych kobiercach uczniowie fotografowali cudowną naturę, mieli też dużo radości z biegania po wydmach. Po powrocie do szkoły wykonali pracę plastyczną „Wrzosowa polana”, utrwalając wspaniałe widoki zapamiętane podczas wyjazdu. Wycieczka dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość