Znów powrócą do piękna w słowie i muzyce

Od czytelników

Znów powrócą do piękna w słowie i muzyce

23.04.2024
autor: Organizatorzy
116 zgłoszeń wpłynęło do XXXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”, który odbędzie się 30 maja w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.
 
Z nadesłanych 116 zgłoszeń jury w składzie: Anna Jurksztowicz (piosenkarka i producentka muzyczna), Piotr Kuźniak (wokalista, aranżer, multiinstrumentalista), Aleksander Nowacki (lider zespołu Homo Homini, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej, skarbnik SAWP) i Ryszard Poznakowski (kompozytor, założyciel i lider legendarnego zespołu Trubadurzy, Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP) ocenili 108 podmiotów muzycznych (pozostałe były niezgodne z regulaminem festiwalu).
W efekcie przesłuchań 324 utworów, jurorzy zakwalifikowali 23 podmioty muzyczne, wśród których jest 4 piosenkarzy, 4 zespoły, 1 duet i 14 piosenkarek. Zakwalifikowani piosenkarze pochodzą z różnych miejscowości. Do Wyszkowa przyjadą z Warszawy, Wrocławia, Gliwic, Kielc, Bełchatowa, Krakowa, Puław, ale również z mniejszych miejscowości. 
Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie Joanna Rawik, a prezenterem Paweł Sztompke. Na widowni, zgodnie z tradycją, zasiądą znakomici polscy sportowcy i ludzie kultury. 
Realizatorami muzycznymi festiwalu będą Roman Jastrzębski i dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Kowalski, który jest także współorganizatorem festiwalu.
Patronat nad festiwalem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego, Biskup Łomżyński, Prezesi ZAiKS, SAWP, PKOL, PZLA, ZPRP, PZK oraz Starosta Powiatu Wyszkowskiego i Burmistrz Wyszkowa.
Kilkanaście nagród przyzna 6 komisji – jurorów, Burmistrza Wyszkowa, Starosty Powiatu Wyszkowskiego, sportowców, organizatorów i publiczności. Wśród nich będą nagrody ufundowane przez MKiDN, ZAiKS, SAWP oraz Burmistrza Wyszkowa, Starostę Powiatu Wyszkowskiego i wójtów gmin naszego powiatu, ale również spoza niego.
Dzień przed festiwalem odbędzie się spotkanie artystyczne, które w obecności jurorów i akustyków, będzie bezpośrednio przygotowywać piosenkarzy do festiwalu. 
Organizator festiwalu, prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski zapewnia, że tegoroczny festiwal tradycyjnie będzie stał na wysokim poziomie i zaprasza do jego obejrzenia 30 maja - jak zawsze w Boże Ciało, w godz. 16:45 – 20:30, w przepięknym Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość