Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku dba o dobrą atmosferę i pamięć o bohaterach (FOTO)

Od czytelników

Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku dba o dobrą atmosferę i pamięć o bohaterach (FOTO)

15.11.2021
autor: ZSS w Brańszczyku
Na herbatce u Pani Dyrektor
Na początku listopada na popołudniowej herbatce u Pani Dyrektor spotkali się uczniowie klasy I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy i IV-VIa wraz z wychowawcami.
W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku bardzo ważna jest dobra atmosfera. By wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły czuli się w niej dobrze, został ogłoszony konkurs „Moja klasa moim domem”. Polega on na współzawodnictwie między klasami w różnych dziedzinach życia szkoły i ma na celu wyłonić klasę, która stanowić będzie wzór dla pozostałych uczniów szkoły.
Cele konkursu to m. in. mobilizacja uczniów do dbania o porządek w klasie w trakcie zajęć i po ich zakończeniu, inspirowanie zespołów klasowych do podejmowania kreatywnych działań na rzecz dekoracji klasy, uwrażliwienie na piękno kwiatów i dbałość o ich dobrostan, promowanie kulturalnego zachowania w klasie i szkole, kształcenie nawyku zdrowej rywalizacji i gry fair play. Konkurs trwać będzie od października do maja roku szkolnego 2021/2022. Nagroda główna to nadanie tytułu Super Klasy, pochwała na forum szkoły oraz wycieczka „Majowy spacer uliczkami Warszawy”. Nagrody cząstkowe po zakończonym miesiącu to pochwała na forum szkoły, kwiat doniczkowy dla zwycięskiej klasy oraz zaproszenie na popołudniową herbatkę i ciasto (tym razem była to pyszna szarlotka) u Pani Dyrektor. Październikowym zwycięzcą konkursu została klasa I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy, natomiast wyróżnienie otrzymała klasa IV-VIa. Podkreślić należy, że pozostałe klasy też zasłużyły na pochwałę. Zwycięzcom gratulujemy!
5 listopada swoje święto obchodzili przyjaciele wszystkich dzieci - bohaterowie bajek i baśni. W Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek najmłodsi uczniowie przemienili się w ulubione bajkowe postacie, obejrzeli i wysłuchali bajki „Calineczka” zaprezentowanej w teatrzyku kamishibai, a na koniec uczestniczyli w rozwiązywaniu quizu i zagadek o bajkach. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.
Najmłodsze dzieci rozpoczęły cykl zajęć dogoterapeutycznych. Pani Monika i jej piesek Becia wywołali ogromne poruszenie wśród zebranych. Dzieciaki z początku podchodziły nieufnie do zwierzęcia, jednak z każdą zaproponowaną zabawą stawały się odważniejsze i chętne do nawiązania kontaktu z tym niezwykłym gościem. Zajęcia dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń.
 
Patriotycznie w ZSS w Brańszczyku
11 listopada to dzień szczególny dla społeczności Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku. To jedno z najważniejszych dla Polaków świąt państwowych otwarto wprowadzeniem pocztu sztandarowego. Zgodnie z tradycją, uczniowie przygotowali uroczystość poświęconą obchodom Narodowego Święta Niepodległości, która odbyła się pod hasłem „A jeśli komu droga otwarta do nieba, / Tym, co służą ojczyźnie” (J. Kochanowski). Montaż słowno-muzyczny oparty był na opowiadaniu dawnych dziejów Polski - drogi do niepodległości przez dziadka swoim wnukom. Uroczystość uświetniły przepiękne pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru. Oczywiście nie mogło zabraknąć sztandarowych pieśni, wśród których należy wymienić takie utwory jak: ,,My, pierwsza brygada”, ,,O mój rozmarynie”, ,,Szara piechota”, ,,Białe róże” czy ,,Przybyli ułani”.
Całość programu o godz. 11.11 dopełnił zaśpiewany uroczyście ,,Mazurek Dąbrowskiego” w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu”, który w tym roku brzmiał wyjątkowo głośno, bo oprócz uczniów, przedszkolaków, nauczycieli i pracowników szkoły, w uroczystości uczestniczyły Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi wraz z pracownikami Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku, a także przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Brańszczyku. W tym dniu w szkole panował patriotyczny i wyjątkowo podniosły nastrój.
Listopad to czas, w którym uczniowie porządkowali groby żołnierzy na cmentarzu w Brańszczyku. Zadbali także o opuszczone groby, czcząc pamięć zmarłych. Pamiętali o modlitwie i zapaleniu zniczy na grobach zmarłych Sióstr Zakonnych z Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku i uczniów ZSS w Brańszczyku.
WizjaMed NFZ - pomiędzy działami
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość