Zawód z pewną pracą? Technicy OZE stale poszukiwani. Jak zostać jednym z nich?

Od czytelników

Zawód z pewną pracą? Technicy OZE stale poszukiwani. Jak zostać jednym z nich?

12.02.2021
autor: Materiał zewnętrzny
Boom na energię odnawialną w Polsce trwa. Najchętniej instalowana jest fotowoltaika. Popularne są wiatraki. W przyszłości rynek OZE to 70 tys. nowych miejsc pracy. Za pewnością pracy idą też dobre zarobki. Przy własnej działalności niczym nieograniczone. Jak zdobyć zawód?
 

Odnawialne źródła energii to przyszłość

To już się dzieje, eksperci wskazują, że Polacy bardzo chętnie inwestują w energię odnawialną. Swoje robią również dopłaty z Programu Mój Prąd, którego kolejna edycja w 2021 roku. Można się również wspomóc kredytem, bo ekopożyczek w bankach jest coraz więcej. Polacy inwestują bo u sąsiada się sprawdza, nie tylko nie płaci za prąd, ale i jeszcze nadwyżka odprowadzana jest do sieci.  Pracy dla specjalistów nie brakuje, dlatego jeśli szukasz pomysłu na siebie, to zawód z przyszłością, pewną pracą, zatrudnieniem na dobrych warunkach (umowa o pracę) i z atrakcyjnym wynagrodzeniem.

Gdzie zdobyć zawód? Do kogo skierowana jest oferta?

To stosunkowo młody zawód, więc przede wszystkim liczy się doświadczenie szkoły w branży, a także oprócz teorii, praktyka. To ona w większości zawodów jest najjawniejsza. Sprawdź jakie doświadczenie i co do zaoferowania ma Szkoła Partnerska Viessmann. Firma Viessmann jest na rynku od 1991 roku, czyli 30 lat. Kompleksowe szkolenie oferuje od 2003 roku. Dziś możesz korzystać z doświadczenia kadry.
Kto może zapisać się na kurs? W kursie udział mogą wziąć absolwenci szkół zawodowych i średnich. Nie jest wymagana matura, co stanowi bardzo atrakcyjny sposób na zdobycie dobrego wykształcenia. Możesz być również studentem, nauka odbywa się w systemie dopasowanym do osób pracujących i studiujących. Kurs skierowany do osób pełnoletnich, nie ma natomiast ograniczeń wiekowych, więc możesz przekwalifikować się bez względu na to, ile masz lat. Potrzebne są tylko chęci i trochę czasu na wykłady oraz późniejszą praktykę.

Jak przebiega nauka?

Kurs trwa półtorej roku. Kończy się egzaminami. Technikum energia odnawialna to szkoła, która obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem. A ze względu na możliwość nauki przez internet, bo wystarczy mieć dostęp do internetu, słuchawki i głośniki, oszczędzasz na dojazdach- czas i pieniądze. Wybierając Viessmann, sporo zostaje w kieszeni jeśli chodzi o edukację. Dlaczego? Skąd te oszczędności? Absolwenci nie muszą podchodzić do części egzaminów OZE i szkolenia podstawowego. Oszczędność to nawet kilkanaście tysięcy złotych.
Ruszył już nabór na wrzesień 2021, nie daj się wyprzedzić innym. Zainwestuj w siebie, to najlepsze co możesz zrobić!
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość