Zakończenie roku szkolnego w Skłodowskiej (FOTO)

Od czytelników

Zakończenie roku szkolnego w Skłodowskiej (FOTO)

28.06.2021
autor: Zespół Szkół nr 1
„Ktoś, kiedyś, gdzieś powiedział, że życie składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. Nie tak dawno, tu w murach tej szkoły, pan dyrektor witał nas podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a teraz przyszedł czas podsumowania tego niezwykłego dla nas wszystkich okresu” - tymi słowami uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zuzanna i Wiktor, rozpoczęli uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/21.
 
Był to wyjątkowo trudny rok, zarówno dla uczniów, rodziców jak i  nauczycieli, dyrekcji oraz osób związanych z oświatą i edukacją. Wszyscy ponownie zostali postawieni przed faktem zdalnego nauczania. Izolacja społeczna ograniczała młodzieży uczestnictwo w konkursach, wycieczkach, spotkaniach z rówieśnikami i przyjaciółmi. 
Uczniowie, aby opowiedzieć o emocjach, jakie towarzyszyły im w ciągu ostatnich miesięcy zdalnego nauczania, przedstawili zebranym w szkolnym ogródku rekreacyjno-sportowym gościom, nauczycielom, uczniom i rodzicom inscenizację, w której pokazali, jak trudno jest żyć w odosobnieniu. Scenkę zakończono tanecznym krokiem w rytmie poloneza.
Następnie głos zabrał dyrektor Marian Popławski, który powitał przybyłych do Skłodowskiej gości, byli to: pan Michał Giers - dyrektor Delegatury w Ostrołęce, Kuratorium Oświaty w Warszawie, pan Waldemar Sobczak - przewodniczącego Rady Powiatu, pani Ewa Lewandowska – przewodnicząca Rady Rodziców. Dyrektor w swoim wystąpieniu mówił o zdalnym nauczaniu, ale przede wszystkim o sukcesach i osiągnięciach uczniów Skłodowskiej. Podkreślił udział w wielu projektach, realizowanych przez szkołę, Erasmus+ i projektach prowadzonych przez Powiat Wyszkowski.
W sposób szczególny pożegnani zostali tegoroczni absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia, którym zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły, nagrody i statuetki sportowe. 
Na szczególne uznanie zasłużyło 34 uczniów - przodowników nauki, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Zostały również wręczone nagrody, ufundowane przez Starostę Powiatu Wyszkowskiego i Radę Rodziców.  
Zakończenie roku szkolnego to dzień podsumowań, nie tylko w nauce. Pomimo utrudnionych warunków wynikających z pandemii, uczniowie ze Skłodowskiej byli aktywni na wielu płaszczyznach. Przystąpili m.in. do programów "EKO – czynni" i "Tradycyjny sad", za co otrzymali dyplomy potwierdzające twórczą inwencję i zaangażowanie.
Kolejna część uroczystości odbyła się w salach lekcyjnych, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw promocyjnych przez wychowawców. 
Uczniowie rozpoczęli wakacje z uśmiechem na twarzy i nadzieją na udany wypoczynek, a po wakacjach na powrót do stacjonarnej nauki.
Bezpieczna Przystań
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?

Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?

- to hasło kampanii, której celem jest uświadomienie skutków zajmowania „kopert” – miejsc parkingowych zarezerwowanych dla niepełnosprawnych kierowców. Świadomość również wśród mieszkańców Wyszkowa jest wciąż niewystarczająca, czego dowodem jest zdjęcie, które otrzymaliśmy od pani Moniki.
zobacz więcej
Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Mimo niesprzyjającej pogody grupa uczniów Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach, nauczycieli i przedstawicieli Stowarzyszenia „Wspólna przyszłość” wyruszyła rowerami w sobotę, 28 października szlakiem miejsc pamięci znajdujących się w okolicach miejscowości. Akcja ta związana była ze Świętem Zmarłych i 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to czas, kiedy szczególnie powinniśmy pamiętać i odwiedzać takie właśnie miejsca. A tych w okolicy Nowin nie brakuje. 
zobacz więcej
Będą opryski i zakaz wstępu do lasów

Będą opryski i zakaz wstępu do lasów

Nadleśnictwo Wyszków planuje opryski związane z ograniczeniem populacji szkodliwych owadów. Trzeba się liczyć z zakazem wstępu do lasów na terenie gmin Rząśnik i Brańszczyk.
zobacz więcej
W Norwidzie o USA po angielsku (FOTO)

W Norwidzie o USA po angielsku (FOTO)

Na swoich absolwentów wyszkowskie I Liceum Ogólnokształcącego zawsze może liczyć. Dzięki Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida, w Norwidzie zrealizowano bardzo ciekawą inicjatywę. Już w marcu 2020 roku rozpoczęły się działania w ramach projektu „Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych”, na który stowarzyszenie pozyskało dofinansowanie od Fundacji PZU w wysokości 6.500 zł.  Finał online odbył się 22 marca 2021 roku.
zobacz więcej