Z życia ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Z życia ZSS w Brańszczyku (foto)

16.01.2018
autor: Katarzyna Kozłowska, Mariola Rosińska-Szydlik
Uczniowie i przedszkolaki ZSS w Brańszczyku przygotowali się do zimowych ferii i propagują aktywny wypoczynek. Czas szybko biegnie, a szkoła żyje jeszcze świątecznymi wspomnieniami.

Wigilia w przedszkolu
Rozpoczął się karnawał, a my wspominamy jeszcze wigilijne spotkanie w przedszkolu. Dzieci przygotowały dla rodziców i zaproszonych gości jasełka. Każdy przedszkolak odgrywał w nim wyjątkową rolę. Dzieci zagrały również kolędę na dzwonkach. Na wszystkich zgromadzonych występ zrobił ogromne wrażenie!
Następnie udaliśmy się na wspólne dekorowanie pierników oraz przygotowany przez rodziców poczęstunek. Na sam koniec pojawił się mikołaj z olbrzymim workiem prezentów! Przedszkolaki musiały być bardzo grzeczne, bo poza prezentami dla każdego dziecka, mikołaj podarował również zabawki, którymi dzieci mogą bawić się wspólnie w przedszkolu. Najbardziej przypadł dzieciom do gustu dywan przedstawiający miasteczko, po którym dzieci jeździły swoimi nowymi autami.

Wizyta duszpasterska w ZSS
Czas okresu Bożego Narodzenia obfituje w różne spotkania. To chwile, kiedy można na moment zwolnić, odłożyć na bok troski i skupić się na tym, co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci. 10 stycznia był szczególnym dniem w naszej szkole, bowiem po kolędzie odwiedził nas ksiądz Paweł Stachecki. Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie, uczniowie pięknie zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy.

Dobre rady na zimowe wypady
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, w czwartek 11 stycznia odbył się apel pt. „Dobre rady na zimowe wypady - bezpieczne ferie”. W pierwszej części apelu udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej, a w drugiej uczniowie gimnazjum i klas przysposabiających do pracy. Wszyscy uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne i obejrzeli filmiki edukacyjne związane z przestrzeganiem podstawowych zasad korzystania ze sprzętu zimowego oraz bezpiecznego bawienia się na śniegu i lodzie. Omówiono zasady bezpieczeństwa w domu i na ulicy, a także korzystania z Internetu, zwrócono również szczególną uwagę na ostrożność w kontaktach z osobami obcymi oraz powtórzyliśmy ważne numery alarmowe: 999, 998, 997 oraz 112. Zwrócono uwagę na spędzanie wolnego czasu poprzez ruch na świeżym powietrzu. Uczniowie zaprezentowali sprzęt sportowy używany zimą i wspólnie omówiliśmy zasady bezpiecznego korzystania z niego. Po apelu chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczne ferie”.

Wyjazd na lodowisko
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych propagują różne formy spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest doskonalenie, a dla niektórych nauka umiejętności jazdy na łyżwach. W tym celu grupa uczniów pod opieką Anety Kani pojechała na lodowisko do Wyszkowa. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, zwłaszcza, że dopisała również pogoda.

Sukcesy uczniów ZSS w tenisie stołowym
Kolejny sukces uczniów ZSS w Brańszczyku i I miejsce w Gminnych Zawodach w Tenisie Stołowym w Porębie w kategorii Gimnazjum. Uczniowie: Patryk Mróz, Beniamin Mróz i Daniel Boguradzki, pod czujnym okiem trenera Marka Zalewskiego, zdobyli złoty puchar. Serdecznie gratulujemy I miejsca!
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość