Z przedszkolakami o wodzie (FOTO)

Od czytelników

Z przedszkolakami o wodzie (FOTO)

21.11.2022
autor: Urząd Miejski w Wyszkowie
O roli wody w przyrodzie, sposobach jej oszczędzania i odpowiedniego gospodarowania opowiadali przedszkolakom z wyszkowskich placówek pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w ramach realizowanego przez Gminę Wyszków projektu pn. „Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków w Wyszkowie”.
 
Warsztaty przeprowadzone zostały w formie prezentacji multimedialnej oraz ciekawych i inspirujących zabaw edukacyjnych, w tym eksperymentów naukowych, podczas których dzieci wraz z prowadzącymi wykonywały doświadczenia. Dzięki udziałowi w warsztatach uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak cennym zasobem w środowisku jest woda, jaką spełnia rolę w ekosystemie i w życiu człowieka.
Warsztaty przeprowadzone zostały w ramach działań edukacyjnych projektu pn. „Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków w Wyszkowie”, który korzysta z dofinansowania o wartości 5 mln zł, otrzymanego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększona zdolność lokalnych społeczności do ograniczania emisji i adaptacji do zmian klimatu.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość