Wyszkowska pielgrzymka do sanktuarium w Osuchowej (FOTO)

Od czytelników

Wyszkowska pielgrzymka do sanktuarium w Osuchowej (FOTO)

03.05.2023
autor: Parafia św. Wojciecha
Majowe pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Osuchowej są wieloletnią tradycją naszej parafii. W tegorocznej wzięło udział ponad 200 osób, w tym spora grupa młodzieży.
 
Kult Matki Bożej w Osuchowej jest ściśle związany z objawieniami, które miały miejsce na początku XX wieku. W lesie, w miejscu, gdzie objawiała się Matka Boża, stoi drewniana kapliczka. Obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem według otrzymanej wizji znajduje się w nieodległym kościele. Od lat modlą się przed nim pielgrzymi z wielu miejscowości, pielgrzymi szlak wiedzie m.in. z Wyszkowa.
W tym roku na pieszą pielgrzymkę, 2 maja, wyruszyło ok. 215 osób, w tym duża grupa młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Dziękujemy też animatorom i naszemu zespołowi muzycznemu, który wspomagał nas w pielgrzymowaniu. Dziękujemy mieszkańcom Natalina i Jaszczułt za bardzo miłe przyjęcie nas i za poczęstunek, który każdego roku dla nas przygotowujecie.
Nasze pielgrzymowanie zakończyliśmy wspólną Eucharystią i spotkaniem przy ognisku.
 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom