Wyszkowianka w ogólnopolskim festiwalu

Od czytelników

Wyszkowianka w ogólnopolskim festiwalu

21.04.2021
autor: Organizatorzy
W dniach 6-12 kwietnia odbyły się kwalifikacje piosenkarzy, którzy nadesłali swoje zgłoszenia do XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”, który odbędzie się 2 i 3 czerwca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Po raz pierwszy od wielu lat zakwalifikowała się wyszkowianka - Wiktoria Kukwa.
 
Z nadesłanych 120 zgłoszeń jury w składzie: Krzysztof Heering (wykładowca, docent Akademii Muzycznej w Warszawie), Anna Jurksztowicz (piosenkarka i producentka muzyczna), Aleksander Nowacki (lider zespołu Homo Homini, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej, skarbnik SAWP), Ryszard Poznakowski (kompozytor, założyciel i lider legendarnego zespołu Trubadurzy, Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP) oraz Maria Szabłowska (dziennikarka radiowa i telewizyjna) ocenili 115 podmiotów muzycznych (pozostałe były niezgodne z regulaminem festiwalu). W efekcie przesłuchań 341 utworów, jurorzy zakwalifikowali 22 podmioty muzyczne, wśród których jest 4 piosenkarzy, 4 zespoły, 2 duety i 12 piosenkarek. Zakwalifikowani piosenkarze pochodzą z różnych miejscowości. Do Wyszkowa przyjadą z Warszawy, Rzeszowa, Kielc, Konina, Bełchatowa, Opola, Poznania, ale również z mniejszych miejscowości. Do festiwalu zakwalifikowała się wyszkowianka Wiktoria Kukwa – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie.
Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie Mateusz Mijal ubiegłoroczny zwycięzca Super Grand Prix w Wyszkowie.
Prezenterami festiwalu będą Maria Szabłowska i Ryszard Poznakowski. Na widowni zgodnie z tradycją zasiądą znakomici polscy sportowcy i ludzie kultury. 
Realizatorami muzycznymi festiwalu będą Roman Jastrzębski i dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Kowalski, który jest także współorganizatorem festiwalu.
Patronat nad festiwalem objęli MKDNiS, MEiN, Biskup Łomżyński, ZAiKS, SAWP, PKOL, PZLA, ZPRP, PZK, Starosta Powiatu Wyszkowskiego i Burmistrz Wyszkowa.
Kilkanaście nagród przyzna 6 komisji – jurorów, burmistrza Wyszkowa, starosty powiatu wyszkowskiego, sportowców, organizatorów i publiczności. Wśród nich będą nagrody ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa, Starostę Powiatu Wyszkowskiego, MKDNiS, ZAiKS, SAWP oraz wójtów gmin naszego powiatu, ale również spoza niego.
Dzień przed festiwalem odbędzie się spotkanie artystyczne, które w obecności akustyków i przy pomocy jurorów będzie bezpośrednio przygotowywać piosenkarzy do festiwalu. 
Organizator festiwalu, prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski ma nadzieję, że tegoroczny festiwal tradycyjnie będzie stał na wysokim poziomie i zaprasza do jego obejrzenia 3 czerwca br. – jak zawsze w Boże Ciało, w godz. 16.45 – 20.30 w przepięknym Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. 
Planowany termin festiwalu może ulec zmianie w zależności od aktualnych rządowych zarządzeń sanitarno-epidemiologicznych.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość