Wygrajmy to razem!

Od czytelników

Wygrajmy to razem!

06.03.2017
autor: PSOUU i OREW w Wyszkowie, Tesco
Ruszyła druga edycja ogólnopolskiego programu Tesco i Fundacji Tesco Dzieciom „Decydujesz, pomagamy”, mającego na celu wsparcie lokalnych projektów społecznych. Organizator przeznaczy na ten cel aż 750.000 zł, które w postaci grantów o wartości 5.000 zł, trafią do organizacji w całej Polsce. O taki grant ubiega się m.in. wyszkowski Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczy.
Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera lokalne organizacje oraz mieszkańców, którzy chcą zmienić na lepsze swoje najbliższe otoczenie i zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności. By mieć pewność, że program adresuje lokalne potrzeby, Polska została podzielona na 145 mikroregionów - w każdym z nich najlepsza lokalna inicjatywa zdobędzie grant w wysokości 5000 zł. 
Z założenia program „Decydujesz, pomagamy” jest otwarty na wszystkich społeczników, którzy chcą zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności. Udział w nim mogą wziąć nie tylko lokalne organizacje pozarządowe, ale również grupy nieformalne i spółdzielnie socjalne –– mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco Dzieciom. - Również kryteria programu są bardzo szerokie i pozwalają na zgłoszenie różnorodnych projektów: edukacyjnych, wspierających zdrowe odżywianie, rewitalizację przestrzeni miejskiej, pikniki integracyjne, wydarzenia kulturalne, a nawet siłownie na świeżym powietrzu. Najważniejsze, aby projekt odpowiadał na potrzeby lokalnej społeczności.
 
Pomoc w punkt
Pierwsza edycja programu „Decydujesz, pomagamy” odbyła się w 2016 r. Dzięki przekazanym grantom zrealizowano aż 160 lokalnych inicjatyw wspierających promocję zdrowego stylu życia, edukację, rozwój kompetencji, ochronę środowiska, rewitalizację miejsca zamieszkania i in. 
Z radością informujemy, że wyszkowski projekt „Bardziej sprawni - niepełnosprawni” znalazł się w gronie wysoko ocenionych wniosków i zyskał uznanie ekspertów Tesco oraz Komisji Grantowej.
Przechodzimy do etapu głosowania, które rozpocznie się już 8 marca. Wygra projekt, który uzyska największą ilość Państwa głosów w sklepach TESCO w Wyszkowie oraz Ostrołęce. 
Drodzy Państwo, przeprowadźmy razem akcję pozyskiwania głosów (żetonów), aby wygrać 5.000zł i realizować działania na rzecz wychowanków OREW. Podczas zakupów w Tesco w okresie od 8 marca do 3 kwietnia należy prosić o żetony i wrzucić je do urny oznaczonej nazwą naszego projektu w sklepie Wyszków lub Ostrołęka. Was to nic nie kosztuje, dla nas jest wielkim wsparciem. Poinformujcie o naszej akcji swoje rodziny, sąsiadów, znajomych, rozpropagujcie nasz projekt.
W projekcie „Bardziej sprawni - niepełnosprawni” promujemy zdrowy styl życia, integrację i wsparcie rodzin niepełnosprawnych wychowanków; przeprowadzimy ćwiczenia ruchowe dla dzieci, warsztaty psychologiczne dla rodziców, „Dzień aktywności” na wycieczce osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
Bądźcie z nami!
Wygrajmy to razem!
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość