Wycieczka do Zielonej Tłoczni (FOTO)

Od czytelników

Wycieczka do Zielonej Tłoczni (FOTO)

15.09.2021
autor: ZSS w Brańszczyku
Realizując innowację pedagogiczną „Ścieżka po zdrowie”, uczniowie klas I-IIIb i VI-VIIIc z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku odwiedzili Zieloną Tłocznię w miejscowości Budach-Przetyczy. Korzystając z gościnności właściciela, uczestnicy wycieczki mieli możliwość degustacji naturalnych soków i poznania metod ich produkcji.
 
Pan Piotr zaprosił uczniów na plantację borówek, gdzie opowiedział o całorocznej pielęgnacji krzewów. Następnie wręczył dzieciom koszyczki i zachęcił do zbioru owoców.
Kolejnym punktem wycieczki był park w Długosiodle, gdzie uczniowie skorzystali z dobrotliwego wpływu tężni solankowej oraz obejrzeli murale przedstawiające życie na wsi. Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta w kawiarni, w której uczestnicy wycieczki zjedli zdrowe, owocowe przekąski.
Następnego dnia w szkole nastąpiło podsumowanie wycieczki, a uczniowie z zebranych borówek wykonali koktajl owocowy, który spożyli z wielkim apetytem.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Ogólnopolski Tydzień Kariery w „Koperniku”

Ogólnopolski Tydzień Kariery w „Koperniku”

Planowanie przyszłości i wybór dalszej ścieżki edukacyjnej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego młodego człowieka. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, w dniach 16-19 października, uczniowie CEZiU „Kopernik” uczestniczyli w różnych formach aktywności związanych z tematem tegorocznej edycji: „Bądź architektem swojego szczęścia”.
zobacz więcej
Mali studenci zajęli się kwestią ekologii i egzotycznych zwierząt (FOTO)

Mali studenci zajęli się kwestią ekologii i egzotycznych zwierząt (FOTO)

III Zjazd Uniwersytetu Dziecięcego odkrył przed młodymi studentami kolejne dziedziny nauki. Tym razem zdobyły wiedzę geograficzną, wyruszyły w podróż po kontynentach, aby spotkać egzotyczne zwierzęta.
zobacz więcej
Laleczki na rzecz potrzebujących dzieci (foto)

Laleczki na rzecz potrzebujących dzieci (foto)

W Przedszkolu nr 9 już od maluszka uwrażliwiamy i zachęcamy dzieci do pomagania innym, zapoznajemy z rówieśnikami żyjącymi w różnych regionach świata, kształtujemy postawę otwartości i tolerancji na inne kultury. 
zobacz więcej