Wkrótce w szkolnym parku I Liceum Ogólnokształcącego powstanie siłownia

Od czytelników

Wkrótce w szkolnym parku I Liceum Ogólnokształcącego powstanie siłownia

14.08.2023
autor: Patrycja Ogrodzińska
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Norwida nieustannie stara się działać na rzecz społeczności związanej z I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Wyszkowie. W czerwcu 2023 r. stowarzyszenie zostało laureatem programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”, dzięki czemu już wkrótce zbuduje siłownię zewnętrzną w szkolnym parku dla uczniów I LO, jak również dla wszystkich mieszkańców Wyszkowa i okolic, którzy chcą dbać o swoją kondycję fizyczną i relaksować się na świeżym powietrzu.
Celem projektu jest aktywizacja lokalnej społeczności, zachęcenie wszystkim niezależnie od wieku i kondycji do atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Siłownia będzie idealnym uzupełnieniem infrastruktury terenu szkolnego, czyli pięknego szkolnego parku z dużą przestrzenią, doskonałą do zagospodarowania na właśnie ten cel. W parku szkolnym zostanie zamontowanych pięć stanowisk do ćwiczeń, m.in.: orbitrek, biegacz, wioślarz, wahadło i twister. Zarząd stowarzyszenia finalizuje umowy, dopełnia formalności, aby już od września uczniowie I LO i mieszkańcy Wyszkowa mogli korzystać z rekreacji na świeżym powietrzu w parku przy I LO. W przygotowania do realizacji tej inwestycji zaangażowani są członkowie stowarzyszenia, pracownicy Starostwa Powiatowego w Wyszkowie, absolwenci, oraz uczniowie I LO w Wyszkowie. Koordynatorem projektu z ramienia stowarzyszenia jest p. Patrycja Ogrodzińska. Stowarzyszenie serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym za pomoc przy realizacji tego projektu.
„Wzmocnij  Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do  znanego i  sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę. 
W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl , https://www.energetycznykompas.pl 

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość