Wieczorek dla seniorów (foto)

Od czytelników

Wieczorek dla seniorów (foto)

18.03.2019
autor: Jolanta Królikowska
14 marca uczniowie z Koła Teatralnego „Kurtyna w górę” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie, pod kierunkiem opiekunów Jolanty Królikowskiej i Edyty Brejnak, zaprezentowali się podczas wieczorku poetycko – muzycznego. Na widowni zasiedli zaproszeni Seniorzy – członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek” oraz grupa gimnastyczna „Laseczki – Deseczki” z trenerką Panią Haliną Kowalczyk.
To do nich adresowane było motto spotkania:
Czemu nie ulec radości,
Gdy czas nastanie starości…
Tematyka wierszy i scenek kabaretowych podkreślała, że starość to niekoniecznie czas rozżalenia i goryczy. Może być piękna i  beztroska, ale trzeba umieć i chcieć z niej w pełni korzystać. Nie zabrakło pięknych utworów z repertuaru Anny Jantar („Radość z najpiękniejszych lat”), Krystyny Giżowskiej („Przeżyłam z tobą tyle lat”), Marka Grechuty („Dni, których nie znamy”), Maryli Rodowicz („Ale to już było”), Andrzeja Rybińskiego („Nie liczę godzin i lat”). Jak bardzo bliskie są te piosenki Seniorom, można było zauważyć, gdy włączyli się do wspólnego śpiewania.
Młodzi aktorzy swoim wystąpieniem chcieli dać odczuć Seniorom, jak bardzo są dla nich ważni i potrzebni. Pragnęli podziękować za każde dobre słowo, radę, za bajki na dobranoc w dzieciństwie, wspólne spacery, pyszne obiady… Podkreślali, iż dojrzałość, bagaż doświadczeń i duża wiedza Seniorów bardzo imponują młodemu pokoleniu. 
Występ uczniów został miło przyjęty i nagrodzony gromkimi brawami, a także słodyczami zakupionymi przez Seniorów. Na zakończenie organizatorzy zaprosili gości na słodki poczęstunek.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość