Warsztaty „Koduj z Gigantami – Poszukiwacze Kodu” (FOTO)

Od czytelników

Warsztaty „Koduj z Gigantami – Poszukiwacze Kodu” (FOTO)

23.02.2024
autor: Zespół Gigantów Programowania
Ponad 170 młodych pasjonatów programowania wzięło udział w 14. Ogólnopolskich Bezpłatnych Warsztatach z Programowania dla Dzieci i Młodzieży „Koduj z Gigantami – Poszukiwacze Kodu”.
 
17 lutego w Wyszkowie zakończyliśmy pasjonującą akcję rozpowszechniania nauki programowania wśród dzieci i młodzieży, jaką była 14. edycja warsztatów „Koduj z Gigantami – Poszukiwacze Kodu”. 
Dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki, NASK, ORE, GovTech oraz lokalnych partnerów, jak Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, „Nowy Wyszkowiak”, Wyszkowski Dziennik Internetowy, Wyszków Moje Miasto oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie, mogliśmy na szeroką skalę pełnić misję popularyzacji nauki programowania w naszym powiecie. Serdecznie dziękujemy wszystkim patronom i partnerom za ich zaangażowanie i dbanie o rozwój technologiczny oraz przyszłość młodych mieszkańców regionu.
Akcja ogólnopolskiego kodowania otrzymała również wsparcie od szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu wyszkowskiego. To dzięki dyrekcji, nauczycielom oraz wychowawcom możliwe było zorganizowanie wydarzenia na tak dużą skalę i dotarcie do tak wielu uczestników. Wasze zaangażowanie, otwartość i gotowość do pomocy sprawiły, że każde dziecko miało szansę odkryć świat programowania i zainspirować się do dalszego zgłębiania tej tematyki.
W 14. edycji po raz kolejny frekwencja znacznie przewyższyła nasze oczekiwania. Odwiedziło nas ponad 170 młodych pasjonatów programowania. Cieszymy się również z rekordowej liczby „starszej” młodzieży, która już teraz wiąże swoją przyszłość z zawodem programisty lub cyberbezpieczniaka. 
Na warsztatach uczestnicy wcielili się w rolę poszukiwaczy kodów. W trakcie zajęć mieli wyjątkową okazję do eksplorowania krain pełnych labiryntów, ukrytych skarbów, a także błędów w kodzie. Tym razem zaproponowaliśmy aż cztery środowiska programistyczne, tj. Scratch, Minecraft Education Edition, App Inventor oraz Python. Wszystkie warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za spędzony wspólnie czas, kreatywną pracę i zaangażowanie. Rozpoczęcie nauki programowania w młodym wieku ma ogromne znaczenie, co potwierdza fakt, że aż 75% dzieci uczestniczących w zajęciach znacznie poprawiło umiejętności skupienia się na zadaniach, co przełożyło się na wyniki z przedmiotów szkolnych. Programowanie nie tylko motywuje najmłodsze grupy do nauki czytania i liczenia, ale także rozwija niezastąpione umiejętności logicznego myślenia, dedukcji, oceny sytuacji, wnioskowania, szukania rozwiązań i osiągania celów.
Tych, którzy chcieliby kontynuować swoją przygodę z programowaniem, zachęcamy do zapisów na kolejne kursy semestralne, które rozpoczną się 22 lutego. To ostatni moment, aby dołączyć do nowych grup. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod adresem: wyszkow@giganciprogramowania.edu.pl lub telefonicznie pod numerem 515-205-860.
Do zobaczenia na kolejnych zajęciach!
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect zachęca do skorzystania z zestawów przygotowanych przez zespół Future Perfect. Zestawy są oparte na wymaganiach leksykalnych egzaminu maturalnego, ale także nauczyciele szkół podstawowych znajdą wśród nich wiele cennych materiałów.
zobacz więcej
Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

W dniach 21-22 marca 2024r. w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku zorganizowane zostały dla uczniów tematyczne warsztaty wielkanocne. Celem, jaki przyświecał warsztatom było propagowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych, tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej oraz umiejętności pracy w grupie. Warsztaty były formą szkolnych rekolekcji wielkopostnych integrujących środowisko i kształtujących postawę szacunku do polskich tradycji i obrzędów.
zobacz więcej
Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

W dniach 12.03-19.03.2024 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie wyjechali na spotkanie z młodzieżą z nowej szkoły partnerskiej Gesamtschule an der Erft z Neuss. Spotkanie młodych Polaków i Niemców odbyło się dzięki finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
zobacz więcej
Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Niestety, mimo podejmowanych na przestrzeni lat działań edukacyjnych i kampanii społecznych, liczba palaczy na świecie, w tym również w Polsce, nie zmniejsza się. Zdaniem niektórych ekspertów, przede wszystkim z uwagi na nieodpowiednio prowadzoną pozbawioną realnego podejścia politykę antynikotynową. 
zobacz więcej