Wakacyjny streetworking (foto)

Od czytelników

Wakacyjny streetworking (foto)

19.07.2016
autor: Wyszkowscy streetworkerzy
Tradycyjnie już okres lata, a szczególnie wakacji, jest okresem sprzyjającym pedagogicznym działaniom z młodzieżą. 
Odpowiednia pogoda pozwoliła w czerwcu na szereg spacerów po podwyszkowskiej dolinie Bugu. Dziewczęta pod okienkiem Joanny wiły duży, grupowy wianek, by w Noc Świętojańską puścić go na rzekę. Każda z dziewcząt uwiła też własny wianek, który z kajaka puściła z nurtem naszej rzeki, wraz z innymi wiankami wykonanymi tego wieczora. Wszyscy mogliśmy podziwiać urok tej nocy, gdy płonące na wiankach świeczki odbijały się w wodzie, a z brzegu dochodziły grupowe śpiewy, z ogniska unosił się dym.
Kolejną atrakcją były zajęcia sportowo-techniczne na torze gokartowym w Markach. Już samo założenie kominiarek i kasków wiązało się z dużymi emocjami dla dziewcząt i chłopców, a co dopiero odpalenie silników i start. Po rundzie zapoznawczej z torem doszło do sportowej rywalizacji; na mecie, jak się okazało, niektórzy mieli całkiem niezłe czasy.
Po tych atrakcjach nasza grupa „Grajcyli skład” wzięła udział w wyszkowskiej terenowej grze na orientację „Szwenda” i grze miejskiej „Eskapada” zorganizowanej przez wyszkowską bibliotekę.
A przed nami jeszcze nocny spływ, biwak nad Liwcem i kilka innych ciekawych atrakcji.
 
Grupa pedagogiki niekonwencjonalnej działa w ramach projektu dofinansowanego przez gminę Wyszków i realizowanego od roku 2015 przez Fundację „Nad Bugiem”. 
 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Będą opryski i zakaz wstępu do lasów

Będą opryski i zakaz wstępu do lasów

Nadleśnictwo Wyszków planuje opryski związane z ograniczeniem populacji szkodliwych owadów. Trzeba się liczyć z zakazem wstępu do lasów na terenie gmin Rząśnik i Brańszczyk.
zobacz więcej
„Soteria” jest miejscem otwartym, kreatywnym i przyjaznym (WIDEO)

„Soteria” jest miejscem otwartym, kreatywnym i przyjaznym (WIDEO)

7 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Chorego Psychicznie, który ustanowiony został przez Światową Organizację Zdrowia (World Health Organization – WHO). Warto przypomnieć, że w Wyszkowie od 2007 r. funkcjonuje Środowiskowy Dom Samopomocy „Soteria”, który zajmuje się osobami z zaburzeniami psychicznymi, zgodnie z nowoczesnymi standardami, jakie przez lata wypracowane zostały w psychiatrii środowiskowej. 
zobacz więcej
Masowe czytanie w CEZiU „Kopernik”

Masowe czytanie w CEZiU „Kopernik”

1 czerwca uczniowie i nauczyciele CEZiU „Kopernik” przyłączyli się do bicia rekordu czytania w ramach ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa i udział w ustanawianiu rekordu czytania w jednym miejscu. Uczniowie w całym kraju  wspólnie czytali, każdy to, na co miał ochotę. W CEZiU „Kopernik” w biciu rekordu czytania wzięło 250 osób.
zobacz więcej
Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w ZSS w Brańszczyku (foto)

Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w ZSS w Brańszczyku (foto)

22 stycznia odbyło się przepiękne kolędowanie w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku. Społeczność szkolna najpierw w murach szkoły przyjęła po kolędzie ks. Pawła Stacheckiego, a następnie wszyscy udali się do sali OSP w Brańszczyku, gdzie odbył się VIII Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.
zobacz więcej