W wielkanocnym duchu (FOTO)

Od czytelników

W wielkanocnym duchu (FOTO)

01.04.2021
autor: Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym
Święta Wielkanocne obchodzone są w Polsce niezwykle uroczyście i wiąże się z nimi wiele tradycji oraz ludowych obrzędów. O ich kultywowanie w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym zadbał w szczególny sposób Samorząd Uczniowski, którym opiekują się panie J. Kozon i A. Budek.
 
W czwartek przed Niedzielą Palmową zorganizował dla przedszkolaków warsztaty, w czasie których wykonywały z różnych gałązek, traw i kwiatów kolorowe palemki. W piątek przygotował dla nich spotkanie pod hasłem „Poszukiwanie wielkanocnych jajeczek i zajączków”. Dziewczynki z klasy VII i VIII poukrywały na placu zabaw słodkie symbole Wielkanocy, a dzieci musiały je odszukać. Przy okazji dowiedziały się też, jakie są zwyczaje związane z tym świętem, np. co powinno znaleźć się w koszyczku, który niesie się w Wielką Sobotę do poświęcenia. W ramach Śmigusa Dyngusa na maluchy zamiast wody spadały bańki mydlane. 
W ostatnim przedświątecznym tygodniu SU zachęcił wszystkich uczniów do wykonywania pisanek oraz obejrzenia interaktywnej prezentacji. Oprócz ciekawostek na temat Wielkanocy znalazła się w niej stworzona za pomocą programu Scracht tematyczna gra, w której trzeba było zbierać punkty w postaci jajeczek. 
Uczniowie po raz kolejny wzięli też udział w akcji „Szkolna wymiana pocztówkowa”, organizowanej przez Szkolny Klub Wolontariusza. Tym razem wykonali piękne kolorowe kartki świąteczne z życzeniami wielkanocnymi, które w formie kolażu zostały przesłane do zaprzyjaźnionych szkół z różnych stron Polski.
Dzięki takim akcjom społeczność szkoły mogła poczuć klimat nadchodzących świąt, przypomnieć sobie zwyczaje wielkanocne, a przy tym zintegrowała się i miło spędziła czas.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość