W nagrodę wycieczka do Łomży (FOTO)

Od czytelników

W nagrodę wycieczka do Łomży (FOTO)

17.02.2023
autor: ZSS w Brańszczyku
Wszyscy uczestnicy plenerowych jasełek w Brańszczyku w nagrodę 1 lutego uczestniczyli w zorganizowanej specjalnie dla nich wycieczce do Łomży.
 
Uczniowie obejrzeli ruchomą Szopkę Bożonarodzeniową, o którą dbają ojcowie kapucyni. Była okazja spotkać się z ojcem, który opowiedział młodzieży historię powstania zgromadzenia oraz jak powstawała szopka. Porusza się w niej prawie 50 postaci historycznych, wprawianych w ruch za pomocą systemu przekładni i specjalnych wózków. Dzieło stworzono w latach 30. XX w., a odnowiono w 2007 r. pod kierunkiem artysty malarza Przemysława Karwowskiego z Teatru Lalki i Aktora w Łomży.
Następnie uczniowie  odwiedzili Teatr Lalki i Aktora, w którym obejrzeli piękny spektakl pt.: "Królik Edward" mówiący o tworzeniu się więzi, narodzinach przyjaźni, miłości i dojrzewaniu, który szczegółowo omówił Aktor animujący Królika Edwarda, podczas edukacji teatralnej po spektaklu. "Może... potrzebujemy doświadczeń, by zmienił się nasz sposób postrzegania świata, aby na nowo odkryć swoje człowieczeństwo i odnaleźć je w innych" - podsumował wspólne spotkanie Aktor.
Dzień zakończono wizytą w restauracji.
Ten niezwykle atrakcyjny wyjazd to była wspaniała nagroda dla uczniów, a piękne zachowanie uczniów podczas wycieczki było nagrodą dla nauczycieli.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość