W kuchni i w sieci czują się jak ryby w wodzie (foto)

Od czytelników

W kuchni i w sieci czują się jak ryby w wodzie (foto)

09.02.2021
autor: ZSS w Brańszczyku
Uczniowie ZSS w Brańszczyku obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu i… Międzynarodowy Dzień Pizzy.
 
Młodzi kucharze
Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku czują się w pracowni gospodarstwa domowego jak ryby w wodzie. Nie zapomnieli o obchodach Międzynarodowego Dnia Pizzy i własnoręcznie wykonali pyszną potrawę. Najpierw poznali produkty potrzebne do przygotowania pizzy, a potem samodzielnie, wg przepisu, przystąpili do odmierzania produktów, wyrabiania ciasta i układania ulubionych składników. Po upieczeniu pizzy zjedli ją z ogromnym apetytem. Było smacznie i zdrowo.
Dzieci pamiętały także o tradycjach związanych z karnawałem. Upiekły pyszne faworki bezglutenowe i pączusie. Obchody karnawału zakończyła wspólna dyskoteka, zabawy z balonem, a także słodki poczęstunek.
Uczniowie, w trosce o zdrowie, spędzają również czas na świeżym powietrzu. Razem ze starszymi kolegami byli na wycieczce w parku miejskim w Wyszkowie. Cudowna pogoda, puszysty śnieg, górka, sanki i wspólne towarzystwo - to wszystko sprawiło uczestnikom ogrom radości i mnóstwo uśmiechów.
 
Bezpieczni w sieci
Tradycyjnie w lutym w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się apel i konkurs wiedzy pod hasłem ,,Jestem bezpieczny w sieci”. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Spotkania z uczniami odbyły się w reżimie sanitarnym w kilku grupach. Tematyka była dostosowana do wieku oraz możliwości dzieci i młodzieży. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem dyskutowali na tematy „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?”, a także „Jak uniknąć przemocy w cyberprzestrzeni?”. Zebrani obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wybrane filmy edukacyjne z serii „Plik i Folder”, „Owce w sieci”, „3...2...1...Internet”.
Uczniowie zdobytą wiedzę mieli okazję sprawdzić podczas konkursu, w którym odpowiadali na pytania zawarte w grze edukacyjnej ,,Bezpiecznie Tu i Tam” Fundacji Orange. Zebrani wykazali się dużą znajomością tematyki dotyczącej bezpieczeństwa w sieci, a każdy uczeń za poprawną odpowiedź został nagrodzony drobnym upominkiem. Uczniowie zapamiętali, że korzystanie z komputera i Internetu wspaniale wspomaga naukę i może być świetną formą rozrywki, pod warunkiem jednak, że będą korzystać z sieci rozważnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość