W jakich sytuacjach można ubiegać się o odszkodowanie w Wielkiej Brytanii?

Od czytelników

W jakich sytuacjach można ubiegać się o odszkodowanie w Wielkiej Brytanii?

21.05.2020
autor: Materiał zewnętrzny
W zasadzie każda sytuacja, która doprowadziła do jakiegokolwiek urazu i za którą ponosi odpowiedzialność osoba trzecia, zalicza się do spraw o odszkodowanie. Rodzajów takich sytuacji jest wiele. Potknęliśmy się, ugryzł nas pies, uderzyło w nas auto, zostaliśmy zaniedbani przez lekarza lub kosmetyczkę — możemy ubiegać się o rekompensatę.
 
Wskażemy przykłady różnych spraw, jednak jeśli Twój przypadek nie został opisany, oznacza to tylko tyle, że nie jest na tyle częsty, ale najprawdopodobniej również może zostać uwzględniony. Najlepiej więc skontaktować się z firmą odszkodowawczą, która w profesjonalny sposób oceni sytuację i od razu zaoferuje pomoc.
 

Urazy

W tej kategorii można by wymienić wszystkie części ciała. Niezależnie, czy uraz dotyczy ręki, nogi, oka czy nosa — każdy uraz, za którego winę ponosi osoba trzecia, uprawnia nas do wnioskowania o odszkodowanie. Dlaczego mamy pokrywać z własnej kieszeni koszty leczenia i wszelkie inne wydatki związane z powrotem do zdrowia?
 

Wypadki podczas pracy 

Należą do jednych z najczęstszych spraw o odszkodowanie. Najczęściej można spotkać się ze sprawami o nękanie przez pracodawcę lub współpracowników, a z urazów fizycznych o zatrucie azbestem, zespół cieśni nadgarstka czy urazy pleców.
 

Wypadki na drodze

Do takich zaliczamy: wypadki rowerowe, autokarowe, autobusowe, samochodowe, motocyklowe, uwzględniające pieszych i tak dalej. To również jedne z najczęstszych i najprostszych spraw o odszkodowanie. Z reguły nie ma problemu z dowiedzeniem, kto ponosi odpowiedzialność za wypadek, nawet jeśli druga strona się do tej odpowiedzialności nie przyznaje. Wszystkie koszty pokryte zostaną z ubezpieczenia.
 

Zaniedbanie medyczne

Do najczęstszych spraw z kategorii zaniedbania medycznego należą sprawy związane z porodem, operacją czy przepisaniem błędnych recept. Zaniedbanie medyczne niesie za sobą z reguły bardzo poważne konsekwencje, czasem nawet przepłaca się je życiem. Takie wnioski o odszkodowanie może wnosić osoba trzecia, związana z osobą poszkodowaną, na przykład członek rodziny nieszczęśliwego pacjenta.
 

Krzywdy wskutek przestępstwa/wykroczenia

Tutaj możemy wskazać tak oczywiste sprawy, jak napaść czy kradzież, ale także ugryzienie przez psa czy przemoc domową. Jeśli doznaliśmy urazu bądź krzywdy psychicznej z ręki drugiej osoby, przysługuje nam odszkodowanie. Takie sprawy bywają nie tylko trudne technicznie, ale także często wyczerpujące emocjonalnie. Warto jednak szukać sprawiedliwości. Po wygraniu sprawy poczujemy się lepiej, nie tylko ze względu na rekompensatę finansową, ale przede wszystkim z poczucia, że pewien rozdział został zamknięty.
 

Inne

Do innych sytuacji należą nieszczęśliwe wypadki związane na przykład z potknięciem się czy upadkiem z wysokości. Choć pozornie może wydawać się, że ponosimy odpowiedzialność za nasze potknięcie się, nie musi tak być. Duże znaczenie ma to, w jakich okolicznościach się to stało i do kogo należy teren, na którym doszło do wypadku. Oprócz tego możemy uzyskać odszkodowanie za źle przeprowadzoną usługę, która w jakiś sposób doprowadziła do naszej krzywdy, na przykład źle przeprowadzony zabieg makijażu permanentnego u kosmetyczki.
 
Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z prawnikami z Insito na czacie na: Insito-odszkodowania.uk
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

W dniach 25-27 października w Uniejowie odbyła się IX Ogólnopolska konferencja naukowo- dydaktyczna  dla nauczycieli „W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce”. Organizatorem konferencji był Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Uniwersytetu Łódzkiego. W konferencji wzięły udział nauczycielki Zespołu Szkół nr1 Joanna Borkowska-Sergiejuk i Bożena Pikora, uczące w Technikum Organizacji Turystyki i przygotowujące uczniów do Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
zobacz więcej
W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

Jesień w pełni, większość dnia spędzamy więc w domu i coraz częściej zwracamy uwagę na porządek i miłe zapachy w naszym najbliższym otoczeniu. Kupujemy zapachowe świece, odświeżacze do ubrań, czy tzw. perełki zapachowe. Ale wrogiem może okazać się tytoń. W trzeci czwartek listopada przypada światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (w tym roku jest to 16 listopada), zatem warto pochylić się nie tylko nad estetycznymi, ale przede wszystkim nad zdrowotnymi skutkami jego obecności w naszym życiu. Tym bardziej, że technologia oferuje dotychczasowym palaczom już całkiem spory wachlarz nikotynowych alternatyw, a o niektórych wprost mówi się także jako o narzędziach pomocnych w rozstaniu się z tym nałogiem.
zobacz więcej
Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie odbył się przegląd pieśń patriotycznych.
zobacz więcej

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Wójt Gminy Zabrodzie informuje, że

został ogłoszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Zabrodzie przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Wykaz dostępny jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Zabrodzie ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zabrodzie.

Wójt Gminy Zabrodzie
Krzysztof Jezierski