VIII Gminny Konkurs Biblijny (foto)

Od czytelników

VIII Gminny Konkurs Biblijny (foto)

31.05.2017
autor: Szkoła Podstawowa nr 2
Będziesz Biblię kochał bardziej niż rodziców. Nigdy się z nią nie rozstaniesz. A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej księgi.” (Roman Brandstaetter)
Tymi słowami rozpoczął się VII Gminny Konkurs Biblijny „Z Biblią na Ty”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie, przy współpracy z parafią św. Idziego, aby uwielbić 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie oraz Wielkiego Papieża św. Jana Pawła II.
Konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów ze szkół podstawowych gminy Wyszków. Uczniowie recytowali teksty o Matce Bożej ze Starego i Nowego Testamentu.
Konkurs  jest okazją do spotkania dzieci i nauczycieli, dla których święte księgi są źródłem wiary oraz stanowią trwałą wartość ogólnoludzkiej kultury.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Natalia Rogulska SP w Olszance, Klara Lisek SP nr 2 w Wyszkowie
II miejsce – Daria Mróz i Laura Przygodzka z SP w Łosinnie
III miejsce – Konrad Czyż z SP w Łosinnie, Małgorzata Jakacka SP nr 2 w Wyszkowie
Wyróżnienia: - Radosław Lesiak SP w Rybienku, Hubert Depta SP nr 2 w Wyszkowie.
W tym roku zaangażowali się w zorganizowanie konkursy rodzice, państwo Monika i Sławomir Wołyńcowie, którym serdecznie za pomoc dziękujemy.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które zostały zakupione ze środków otrzymanych od pana burmistrza Grzegorza Nowosielskiego oraz proboszcza parafii św. Idziego ks. Zdzisława Golana.
Odpowiedzialni za przeprowadzenie konkursu byli: katechetka Grażyna Sroczyńska, Iwona Depta i ks. Karol Skrodzki.
 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość