Uroczystość bierzmowania w parafii św. Wojciecha (FOTO)

Od czytelników

Uroczystość bierzmowania w parafii św. Wojciecha (FOTO)

13.05.2022
autor: Parafia św. Wojciecha
Ks. Biskup Janusz Stepnowski 12 maja udzielił sakramentu bierzmowania 141 naszym parafianom. 
 
Sakrament bierzmowania jest sakramentem umacniającym i podtrzymującym życie w wierze, ściślej jednoczy z Chrystusem, pomnaża dary Ducha Świętego. W samym obrzędzie najważniejszym znakiem jest namaszczenie krzyżmem, które jest pieczęcią Ducha Świętego. Tego właśnie dokonał ks. biskup Janusz Stepnowski. 
Wcześniej zwrócił się do młodzieży, nawiązując do czytanych podczas uroczystości słów z Ewangelii wg św. Jana: Kiedy Jezus umył uczniom nogi, powiedział im: “Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał. Wiedząc to, będziecie błogosławieni, gdy według tego czynić będziecie.”  
- Chrystus zwraca nam uwagę, że chrześcijanin realizuje się przez służbę drugiemu człowiekowi. W waszym życiu też przyjdzie taki moment, że trzeba będzie coś z siebie dać - mówił ksiądz biskup, zwracając uwagę, że poświęceń wymaga bycie rodzicem, mężem, żoną. 
Młodzież niebawem “wyfrunie” z rodzinnych gniazd na studia, do pracy. - Życzę, byście mieli odwagę przyznać się, że jesteście chrześcijanami. Bądźcie wielką radością dla waszych rodziców, dziadków, dla całej parafii - zwrócił się ks. biskup do bierzmowanych.  
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kobiety w Wojskach Obrony Terytorialnej

Kobiety w Wojskach Obrony Terytorialnej

W obliczu stojących przed nami wyzwań największe znaczenie ma nie płeć żołnierza, a posiadane przez niego umiejętności i kompetencje. W Wojskach Obrony Terytorialnej pełni służbę już blisko 3,5 tys. kobiet. Razem z żołnierzami - mężczyznami budują one formację skupioną na misji, którą jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności – powiedział dowódca WOT, gen. dyw. Wiesław Kukuła.
zobacz więcej
Zabierz serce w drogę (foto)

Zabierz serce w drogę (foto)

Walentynki to idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność. Warto by ci, których tak bardzo kochamy, zawsze wracali do nas cali i zdrowi. „Zabierz serce w drogę i bądź bezpieczny/a” – pod takim hasłem 14 lutego policjanci wyszkowskiej drogówki promowali bezpieczne zachowania na drogach. Mundurowi symbolicznie rozdawali balonowe serca oraz odblaski.
zobacz więcej
Tydzień Integracji w Zespole Szkół w Wyszkowie (foto)

Tydzień Integracji w Zespole Szkół w Wyszkowie (foto)

Zespół Szkół na Polonezie zakończył wypełniony atrakcjami Tydzień Integracji.
zobacz więcej
Kończy się okres zasiłkowy 500+. Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłat

Kończy się okres zasiłkowy 500+. Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłat

Złożenie wniosku o świadczenie 500+ do końca kwietnia gwarantuje, że nie będzie luki w wypłatach. Jeżeli zrobimy to do końca czerwca, to pieniądze otrzymamy później, ale będzie zawierać odpowiednie wyrównanie. Wnioski złożone w lipcu oznaczają stratę pieniędzy.
Mieszkańcy powiatu wyszkowskiego złożyli do tej pory 6.843 wnioski na 11.100 dzieci.
zobacz więcej