Uczniowie ZSS w Brańszczyku bezpieczni na drodze (FOTO)

Od czytelników

Uczniowie ZSS w Brańszczyku bezpieczni na drodze (FOTO)

07.06.2022
autor: ZSS w Brańszczyku
Wiosna to pora roku, która sprzyja wyjazdom, wędrówkom i innym aktywnościom w plenerze. Jednak w tym okresie panuje wzmożony ruch samochodowy, rowerowy i pieszy. Dlatego uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyli w przedsięwzięciu Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa, do którego zaprosili Wojewoda Mazowiecki wraz z Mazowieckim Kuratorem Oświaty.
 
W szkole odbyły się pogadanki, pokazy filmów edukacyjnych, zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej, konkurs wiedzy; przygotowano tablicę informacyjną na korytarzu, a uczniowie wykonali piękne prace plastyczne.
Najmłodszych uczniów i przedszkolaki odwiedził pan policjant. Przybliżył zebranym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz korzystania z przejść dla pieszych. Ponadto każdy uczestnik spotkania otrzymał odblaskowy prezent. Uczniowie i nauczyciele serdecznie dziękują za pouczające spotkanie.
Uczniowie mieli okazję sprawdzić zdobytą wiedzę i umiejętności podczas wycieczek. Grupa uczniów wyjechała do Wyszkowa; wycieczka miała charakter edukacyjno-rekreacyjny. Dużo radości sprawiła uczniom gra w koszykówkę w parku miejskim. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili miasto i centra handlowo-usługowe w ramach edukacji regionalnej oraz kształtowania umiejętności społecznych. Zakończeniem wycieczki była wizyta w McDonald's.
Z kolei najmłodsi uczniowie udali się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Leszczynowe zacisze” w Rozalinie. Słoneczna pogoda, kontakt ze zwierzętami, plac zabaw, przejażdżka wozem konnym, na zakończenie kiełbaski z ogniska, a wszystko w otoczeniu wspaniałej przyrody - to sposób na mile spędzony dzień. Uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują właścicielom „Leszczynowego Zacisza” za gościnę.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Andrzejkowa zabawa w ZSS w Brańszczyku (foto)

Andrzejkowa zabawa w ZSS w Brańszczyku (foto)

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku zorganizował dla całej społeczności szkoły zabawę andrzejkową. Dzień wcześniej uczniowie gimnazjum specjalnie na tę okazję upiekli pyszne ciasta. Na korytarzu szkolnym pojawiły się piękne, kolorowe dekoracje.
zobacz więcej
Tydzień chemii w CEZiU „Kopernik” (foto)

Tydzień chemii w CEZiU „Kopernik” (foto)

Uczniowie z klas pierwszych technicznych i licealnej oraz z klasy drugiej zawodowej prezentowali swoje projekty podczas Tygodnia chemii.
zobacz więcej
Jesienna akcja szczepienia lisów

Jesienna akcja szczepienia lisów

Na 20-22 września w powiecie wyszkowskim zaplanowana jest akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki psy należy trzymać na uwięzi i prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach.
zobacz więcej
Konkurs gminny „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima” (foto)

Konkurs gminny „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima” (foto)

W środę 31 maja w Przedszkolu nr 9 „Bajka” w Wyszkowie odbył się gminny konkurs „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima”. Jan Brzechwa i Julian Tuwim to czarodzieje słowa i dziecięcej radości. Ich popularność wśród kilku już pokoleń jest niezwykła. Podczas naszego konkursu znane wszystkim wiersze usłyszeliśmy w nowej wersji, wersji muzycznej. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i artystyczne, a występy oceniało niezależne jury.
zobacz więcej