Uczniowie ZSS w Brańszczyku aktywnie powitali wiosnę (FOTO)

Od czytelników

Uczniowie ZSS w Brańszczyku aktywnie powitali wiosnę (FOTO)

26.03.2022
autor: ZSS w Brańszczyku
Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku spędzili bardzo aktywnie.
 
W marcowym, ciepłym słońcu, przy urokach bezchmurnego nieba grupa uczniów przygotowała marzannę, by wraz z całą społecznością szkoły móc pożegnać zimę panującą przez kilka długich miesięcy. Inne dzieci wykonały pracę plastyczną „Wiosenna łąka”. Wszystkie malunki były elementem tworzącym całość wiosennego obrazu. Starsze klasy wzięły udział w rozgrywkach sportowych, takich jak: przeciąganie liny, gra w ringo, mecz piłki nożnej. Uczestnicy fizycznych zmagań na boisku szkolnym mieli możliwość zażyć świeżego powietrza oraz kąpać się w promieniach wiosennego słońca. Natomiast najmłodsi uczniowie pierwszy dzień wiosny rozpoczęli od czytania uczestniczącego książki „Mały ogrodnik”. Następnie wspólnie założyli klasowe ogródki, sadząc cebulę w recyklingowe doniczki, a potem przenieśli się do świata teatru, oglądając przedstawienie pt. „Warzywa” w wykonaniu aktorów Teatru Małego Widza w Warszawie. Zwieńczeniem wszelakich aktywności było spotkanie wszystkich uczniów w budzącym się do życia ogrodzie sensorycznym, gdzie zebrani cieszyli się pysznym smakiem pizzy.
21 marca to również data, na którą przypadają obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Okazując, solidarność z osobami z trisomią chromosomu 21, uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe skarpetki „nie do pary”. W ten sposób wyrazili swoją akceptację i zrozumienie.
W marcu uczniowie klasy I-IIIa uczestniczyli w wycieczce do Ostrołęki. Odwiedzili Muzeum Kultury Kurpiowskiej, gdzie Pani Przewodnik oprowadziła ich po muzeum. Obejrzeli archiwalia i przedmioty związane z mieszkańcami Ostrołęki i Kurpiami. Dzieciom szczególnie podobała się wystawa „Wycinanka kurpiowska z Puszczy Zielonej”. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na posiłek do ulubionej restauracji. W radosnych nastrojach wrócili do szkoły.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość