Uczniowie „Kopernika” w Ekspedycji Orląt

Od czytelników

Uczniowie „Kopernika” w Ekspedycji Orląt

16.11.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
Uczniowie klasy III Liceum Bezpieczeństwa Publicznego (klasa A) Sylwia Kalinowska i Jakub Błaszczak uczestniczyli w obozie szkoleniowym pod nazwą „Ekspedycja Orląt 2016”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Polska – Świat we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.
Ekspedycja Orląt  jest obozem dla młodzieży z klas mundurowych osiągającej najlepsze wyniki w nauce. Głównym celem organizacji jest zmotywowanie młodzieży do osiągania jak najlepszych wyników w nauce, a równocześnie umożliwienie im zdobycia dodatkowych umiejętności oraz uprawnień specjalistycznych. Projekt realizowany jest od 2012 roku i odbywa się przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej.
Uczestnicy uczyli się skakać ze spadochronem oraz szeregu innych ćwiczeń na terenie elitarnej jednostki wojskowej 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego. W szkoleniu wzięło udział  50 osób z całej Polski.
Uczniowie ukończyli podstawowy kurs spadochronowy. Po zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym mogli wykonywać skoki ze spadochronem na wysokości 1000 – 1200 m z samolotu SKYVAN i tym samym otrzymali uprawnienia skoczka spadochronowego. Ponadto odbywały się również zajęcia survivalowe, taktyczne i integracyjne.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość