Uczniowie „Kopernika” na stażu w Portugalii (foto)

Od czytelników

Uczniowie „Kopernika” na stażu w Portugalii (foto)

11.09.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
Uczniowie CEZiU „Kopernik” od 21 sierpnia do 11 września uczestniczyli w stażu zagranicznym w Portugalii, w ramach projektu Erasmus+ „Kompetentny uczeń kluczem do sukcesu zawodowego na europejskim rynku pracy”. 
Grupa 15 uczniów z techników: logistycznego, spedycyjnego, mechanicznego, elektrycznego, informatycznego oraz energii odnawialnej pod opieką Intercultural Association Mobility Friends w Barcelos zdobywała doświadczenie zawodowe oraz poznawała portugalską kulturę i obyczaje. Młodzież odbyła praktyki w firmach: Ferrei Rolux, Auto Pontinhas, ACC S. Pedro, Digitelos, PAQ, Jomarsil. W pierwszym tygodniu praktyk zawodowych wzięła udział w kursie języka portugalskiego. W ramach zajęć kulturoznawczych uczestniczyła też w grze miejskiej w Barcelos. 
W drugim tygodniu stażu dyrektor CEZiU Grażyna Kalinowska wraz z przedstawicielem starostwa Anną Anuszewską przeprowadziła wizyty monitorujące w miejscach praktyk uczniów. Obserwowała wykonywane przez uczniów zadania i rozmawiała z pracodawcami, którzy bardzo dobrze oceniali pracę swoich praktykantów.  
W czasie wolnym uczniowie wraz z opiekunem wicedyrektor CEZiU Natalią Szczerbą zwiedzili miasta: Guimaraes - pierwszą stolicę Portugalii wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Braga, Viana do Castelo, Ponte de Lima – najstarszą miejscowość w Portugalii i Porto. 
Staż był realizowany zgodnie z założeniami w projekcie, młodzież zdobyła kolejne umiejętności i doświadczenie na europejskim rynku pracy.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość