Uczennica I LO wśród najlepszych w Polsce

Od czytelników

Uczennica I LO wśród najlepszych w Polsce

22.06.2020
autor: Beata Sierzan
Uczennica I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie Patrycja Chmielewska zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie ekonomicznym Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej, który odbył się w ramach projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”.
 
Patrycja powtórzyła tym samym sukces Adama Bedeckiego, który w ubiegłym roku w tym samym konkursie zajął I miejsce.
Zadaniem uczestników konkursu było, po realizacji modułów programu i zdobyciu wiedzy, przygotowanie pracy pisemnej na temat: „Zaprezentuj swój pomysł na realizację zajęć poświęconych jednemu z tematów/rozdziałów publikacji „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”. 
21 maja 2020 r. jury konkursu dokonało oceny wszystkich nadesłanych 46 prac konkursowych. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszego LO. Nagrodą dla Patrycji jest czek w wysokości 1.000 zł oraz dodatkowe gadżety. Dodatkowo, projekt umożliwił praktyczne poszerzenie wiedzy, jak „Żyć finansowo”. Przygoda z projektem trwała 5 miesięcy, ale przygoda ze świadomym gospodarowaniem finansami będzie trwała całe życie.
Trenerem Patrycji w projekcie była nauczycielka podstaw przedsiębiorczości Beata Sierzan.
Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Krzewienia Edukacji Finansowej w Gdyni, Pani Kierownik Katarzynie Kołodziejczyk, partnerom i sponsorom projektu. Podziękowania także dla pracowników SKOK Stefczyka Oddział w Wyszkowie za współpracę przy realizacji programu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Prawie 7 milionów na ekologiczny projekt

Prawie 7 milionów na ekologiczny projekt

„Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków w Wyszkowie” - pod takim tytułem Urząd Miejski złożył kolejny wniosek o dofinansowanie. Całkowity koszt to blisko 7 mln zł, a wnioskowana dotacja to 5,8 mln zł. W projekcie mowa jest m.in. o wymianie ponad 3000 istniejących opraw oświetlenia ulicznego na oprawy typu LED.
zobacz więcej
W wielkanocnym duchu (FOTO)

W wielkanocnym duchu (FOTO)

Święta Wielkanocne obchodzone są w Polsce niezwykle uroczyście i wiąże się z nimi wiele tradycji oraz ludowych obrzędów. O ich kultywowanie w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym zadbał w szczególny sposób Samorząd Uczniowski, którym opiekują się panie J. Kozon i A. Budek.
zobacz więcej
Na Bitwie Czołgów (foto)

Na Bitwie Czołgów (foto)

15 lipca tego roku w stolicy polskich poligonów, Orzyszu, odbyła się pierwsza w Polsce inscenizacja współczesnego pola walki pt.: ,,Bitwa czołgów”. Postaraliśmy się, aby naszej grupy streetworkerskiej „Grajcyli skład” na tej imprezie nie zabrakło.
zobacz więcej
Tropili łosia w Puszczy Białej

Tropili łosia w Puszczy Białej

1 października mieszkańcy Leszczydołu-Nowin, ich znajomi i przyjaciele uczestniczyli w imprezie plenerowej „Tropem łosia po Puszczy Białej.” Zorganizowało ją Stowarzyszenie „Wspólna Przyszłość”. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu członków stowarzyszenia, a szczególnie prezesa Artura Gałązki, udało się zorganizować  rodzinne i wielopokoleniowe  spotkanie. Rozpoczął je rajd rowerowy, a zakończyło ognisko. Aktywnie, na rowerach, a potem przy wesołej muzyce powitano złotą polską jesień, która w tej okolicy jest szczególnie piękna. 
zobacz więcej