Tydzień Zdrowia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu (foto)

Od czytelników

Tydzień Zdrowia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu (foto)

27.11.2019
autor: Organizatorzy
W dniach 18 – 22 listopada 2019 roku w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Zabrodziu zorganizowany został Tydzień Zdrowia. W tym roku tematem przewodnim było nasze zdrowie psychiczne oraz Dzień Życzliwości, który był punktem kulminacyjnym całego przedsięwzięcia. 
 
Podczas Tygodnia Zdrowia zrealizowano wiele działań, które rozłożone zostały na wszystkie dni tygodnia. Specjalnie na tę okazję przygotowane zostało Drzewo Życzliwości, na którym znalazły się pozytywne i ciepłe słowa skierowane do nas wszystkich, a na korytarzach szkoły umieszczono aforyzmy na temat życzliwości, łańcuchy życzliwości przygotowane przez poszczególne klasy oraz Szkolny Kodeks Życzliwości. Wychowawcy ze swoimi klasami wykonali plakaty zachęcające do życzliwości na co dzień, z którymi wyszli na spacer, aby przekazywać uśmiechy mieszkańcom Gminy Zabrodzie. Odwiedzili również Wójta Gminy Zabrodzie Krzysztofa Jezierskiego, pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz kolegów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Adelinie w ich nowej siedzibie.
Podczas Tygodnia Zdrowia chętni uczniowie mogli poćwiczyć zarówno ciało – podczas zumby prowadzonej na długich przerwach, jak i umysł – podczas rozwiązywania różnych łamigłówek, tych tradycyjnych, jak i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych podczas łamania kodów QR oraz podczas gier planszowych.
Ciekawą atrakcją była „Fotobudka dla życzliwych”, w której chętni uczniowie mogli zrobić wspólne zdjęcie.
Kulminacją obchodów Tygodnia Zdrowia był Dzień Życzliwości. W tym dniu od rana uczniowie „częstowali życzliwością” rozdając uśmiechnięte buźki wszystkim, którzy przekraczali progi szkoły (nauczyciele, uczniowie, rodzice, dziadkowie). Natomiast na 4. godzinie lekcyjnej odbyła się „pozytywna godzina energii”, podczas której cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Pocztówka do przyjaciela” oraz wręczono „Ordery Życzliwości” najżyczliwszym w klasie, wybranym przez kolegów. Podczas tego spotkania każda klasa zaśpiewała „pozytywną piosenkę”. Spotkanie w kręgu uwolniło ogromną moc pozytywnej energii.
Naszych uczniów nie ominął też poczęstunek „dla ciała”. Dzięki uprzejmości Rady Rodziców za swój wkład w obchody Tygodnia Zdrowia otrzymali oni „słodkie endorfiny” w postaci słodyczy oraz odrobinę witamin  w postaci owocowego co nieco. Natomiast w klasach młodszych przeprowadzona została akcja „Moje drugie śniadanie”, podczas której uczniowie razem z wychowawcą przygotowali i spożyli wspólny zdrowy posiłek.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację Tygodnia Zdrowia składamy serdeczne podziękowania.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość