Tuż przed feriami (foto)

Od czytelników

Tuż przed feriami (foto)

11.02.2020
autor: ZSS w Brańszczyku
Przed zimową przerwą w nauce w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się jeszcze konkurs ortograficzny.
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom VIII Szkolnego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią za pan brat” odbył 5 lutego. Konkurs stworzył uczniom możliwość potwierdzenia własnych umiejętności i wdrażał do poprawnej pisowni. Od lat bowiem mottem konkursowych zmagań są słowa Janusza Korczaka: „Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz”. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VIII. Uczestnicy rozwiązywali (na dwóch poziomach) test z ortografii, pisali dyktando sprawdzające praktyczne zastosowanie norm ortograficznych oraz zmierzyli się z zadaniami ortograficznymi online.
W tym roku zaszczytny Tytuł Mistrza Ortografii otrzymali: Natalia Jaroszewska, Adam Kolb i Mateusz Masalski. Serdecznie gratulujemy!
 
Bezpieczne ferie
6 lutego odbył się apel ,,Bezpieczne ferie”, podczas którego uczniowie poznawali i utrwalali wiadomości dotyczące właściwych zachowań w czasie odpoczynku zimowego i w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych, w tym zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Ponadto najmłodsze dzieci uczyły się numeru alarmowego, dzięki wyliczance: ,,Jedne usta, jeden nos, dwoje oczu = 112” i otrzymały karty pracy z ,,numerem 112” do pracy na lekcji. Zebrani obejrzeli filmy edukacyjne odnośnie niebezpieczeństw czyhających podczas wypoczynku zimowego.
Dla uczniów klas starszych odbyła się także pogadanka związana z Dniem Bezpiecznego Internetu, podczas której został ogłoszony konkurs na plakat na temat bezpiecznego zachowania podczas ferii.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kolejny wyjazd i kolejne atrakcje (foto)

Kolejny wyjazd i kolejne atrakcje (foto)

… dla dzieci i młodzieży z wyszkowskiej grupy pedagogiki niekonwencjonalnej (streetworkingu). Tym razem nasza paczka „Grajcyli skład” wybrała się na całodniową wycieczkę do skansenu w Nowogrodzie, a także na zwiedzanie linii umocnień z okresu II wojny światowej.
zobacz więcej
Głośne czytanie w Bajce (foto)

Głośne czytanie w Bajce (foto)

Czytanie dzieciom ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Dlatego Przedszkole nr 9 aktywnie uczestniczy w kampanii głośnego czytania.
zobacz więcej
Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Mimo niesprzyjającej pogody grupa uczniów Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach, nauczycieli i przedstawicieli Stowarzyszenia „Wspólna przyszłość” wyruszyła rowerami w sobotę, 28 października szlakiem miejsc pamięci znajdujących się w okolicach miejscowości. Akcja ta związana była ze Świętem Zmarłych i 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to czas, kiedy szczególnie powinniśmy pamiętać i odwiedzać takie właśnie miejsca. A tych w okolicy Nowin nie brakuje. 
zobacz więcej
FELIETON: Między-morze czy między-noże?

FELIETON: Między-morze czy między-noże?

Nie trzeba być ekspertem od spraw międzynarodowych, by dostrzec, że relacje polsko-francuskie uległy znaczącemu ochłodzeniu. Prezydent Francji wyraźnie jest w Polsce na cenzurowanym, a i Emmanuelowi Macronowi nie po drodze z polskim rządem. Jeśli wziąć pod uwagę, jak wspólną Europę postrzega prezydent Francji, trudno się dziwić. Nie chodzi wcale o uchodźców czy o problem pracowników delegowanych. Macron, przedstawiciel Europy karolińskiej, wyrasta na głównego orędownika idei konsolidacji państw tworzących Unię Europejską wokół wspólnej strefy euro. A to pomysł, któremu bardzo nie po drodze jest PiS. 
zobacz więcej