Terytorialsi dostarczą „Maseczkę dla obywatela”

Od czytelników

Terytorialsi dostarczą „Maseczkę dla obywatela”

28.01.2022
autor: Aneta Szczepaniak, rzecznik 5. Mazowieckiej Brygady OT
W ramach akcji „Maseczka dla obywatela” żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli dostarczanie maseczek oraz innych środków ochrony indywidualnej do placówek szpitalnych na terenie północnego Mazowsza, w tym wyszkowskiego szpitala.
Na wniosek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, który jest inicjatorem akcji „Maseczka dla obywatela”, terytorialsi z Mazowsza będą transportować nie tylko maseczki ochronne, ale także środki ochrony indywidualnej w postaci np. płynów do dezynfekcji. Żołnierze mają do przetransportowania blisko 100 palet wypełnionych kartonami z maseczkami. Trafią one do placówek medycznych na terenie północnego Mazowsza.
Pierwsze transporty maseczek z Magazynu Przeciwpowodziowego i Obrony Cywilnej w Nowych Grobicach trafiły do szpitali w Sokołowie Podlaskim, Węgrowie oraz Łosicach, kolejne do szpitali w Mławie, Żurominie, Ciechanowie, Przasnyszu i Siedlcach. W kolejnych dniach również żołnierze z Komorowa dostarczą maseczki do placówek w swoim rejonie odpowiedzialności czyli powiecie ostrowskim, ostrołęckim, wyszkowskim, pułtuskim.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość