Szyjemy dobro! (FOTO)

Od czytelników

Szyjemy dobro! (FOTO)

14.05.2021
autor: Szkoła Podstawowa nr 4
Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie „Emotkowe Pożeracze Smutków”.
 
Projekt polegał na uszyciu emotek wielkości małej poduszki, które zostały podarowane wybranej grupie społecznej w swojej miejscowości lub okolicy. Pożeracze Smutków, które przygotowali uczniowie z tej szkoły były 14 maja 2021 roku przekazane do: Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Wyszkowie, Domu Dla Dzieci Nr 1 i Nr 2 w Wyszkowie oraz do Domu Opieki Społecznej w Loretto.
Uszyte poduszki miały rozweselić, poprawić humor osoby obdarowanej i funkcję tę w pełni spełniły. Uśmiech na twarzach, łzy radości w oczach i słowa podziękowania, którym nie było końca to największa niespodzianka, jaka spotkała nauczycieli podczas przekazywania poduszek. Udział w projekcie pokazał, że nawet w takich czasach, jak pandemia koronowirusa, możemy znaleźć przestrzeń na działania wspólne, na zaangażowanie społeczne i na sprawianie radości potrzebującym. W akcji wzięli udział uczniowie z klas: 0, 1a, 1b, 3b, 3c, 6b, 7a oraz 8a. Pieczę nad przebiegiem projektu sprawowały nauczycielki: Dorota Świerczewska, Martyna Głowacka oraz Marta Kania.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość