Szlifowanie najwyższych lotów

Od czytelników

Szlifowanie najwyższych lotów

15.01.2021
autor: Materiał zewnętrzny
Specjalistyczne maszyny potrafią być fascynujące. To nierzadko dzieła sztuki inżynierskiej, zaprojektowanie z zegarmistrzowską precyzją. Do wielu, często pozornie błahych zadań, wymagane jest użycie naprawdę specjalistycznego sprzętu. Tak jest np. podczas szlifowania. Kiedy w grę wchodzi precyzyjna obróbka rur, potrzeba jest nietuzinkowa maszyna
 

 

Szlifowanie bezkłowe rur

Szlifierka bezkłowa umożliwia pracę na mokro i wykorzystuje pas bezkońcowy jako materiał ścierny. Producent zadbał także o system chłodzenia pasa, co pozwala na intensywną pracę pod pełnym obciążeniem bez obaw o uszkodzenie sprzętu. Wszystko w zgodzie z naturą, dzięki temu, że ciecz chłodząca wykorzystywana jest w obiegu zamkniętym. Maszyny do szlifowania rur mogą być także wykorzystywane w procesie zautomatyzowanym. Wygląda to bardzo efektownie, bo urządzenie samo dba o odpowiedni przebieg operacji szlifowania i zapewnia przesuw materiału. Profesjonalne urządzenia posiadają system mokrego chłodzenia i umożliwiają zarówno szlifowanie jak i polerowanie rur. W zależności od wybranego modelu, maszyny do szlifowania rur mogą obsługiwać rury o średnicy od 6 do 150 mm, a maksymalna waga obrabianego przedmiotu to 25kg.

Technologia dla każdego

Choć proces szlifowania przy użyciu takich maszyn może wydawać się skomplikowany, to w rzeczywistości obsługa urządzeń jest bardzo prosta. Duński producent jest znany z tego, że produkowane przez niego urządzenia obsługuje się intuicyjnie. Gdzie wykorzystuje się szlifowanie bezkłowe? Wbrew pozorom, ten proces nie jest domeną jedynie specjalistycznych zakładów. W wielu mniejszych warsztatach również zachodzi konieczność precyzyjnej obróbki rur. Bez dedykowanych urządzeń taka operacja byłaby niemożliwa do wykonania. A w dodatku, możliwe jest także fachowe zregenerowanie powierzchni, usunięcie zgorzeliny i przygotowanie rury do dalszej obróbki. I to wszystko przy zachowaniu dużej dokładności na całej długości rury. Maszyny do szlifowania rur mogą być stosowane pojedynczo, a także w zespołach złożonych z kilku urządzeń. Jak zawsze, decydując się na sprzęt renomowanego duńskiego producenta mamy pewność bezawaryjnej eksploatacji przez długi czas. Sprawdzona konstrukcja i materiały wysokiej jakości to podstawa, jeśli chcemy uniknąć problemów i nieplanowanych przestojów w pracy.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość