Szkolny Turniej Warcabowy w Leszczydole Starym (FOTO)

Od czytelników

Szkolny Turniej Warcabowy w Leszczydole Starym (FOTO)

11.04.2022
autor: SP w Leszczydole Starym
Po raz drugi w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym odbył się Turniej Warcabowy.
 
Uczestniczyło w nim 32 zawodników. Pasjonaci warcabów mieli okazję zaprezentować umiejętności logicznego myślenia, tworzenia strategii oraz radzenia sobie z porażką. W turnieju brali udział przedstawiciele przedszkola „Kajtek”, dwóch oddziałów przedszkolnych i wszystkich klas. Rozgrywki odbywały się w kategoriach wiekowych: A - przedszkole „Kajtek” – oddział przedszkolny, B – klasy I-III, C – klasy IV-VIII.
Tytuł Mistrza zdobyli:
- kategoria A – Filip Czyż, oddział przedszkolny
- kategoria B – Mateusz Mróz, kl. III
- kategoria C – Mateusz Salwin, kl. VII
Zawody zorganizowały i sędziowały nauczycielki Dorota Kulesza i Renata Wróbel. Finaliści z rąk pani dyrektor Agnieszki Lachowskiej-Marzoch odebrali dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy serdeczne gratulacje. Fundatorem nagród dla uczniów był pan Dariusz Kulesza, prezes firmy transportowej Dar – Pol z Wyszkowa.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przemoc wobec starszych – bolesne tajemnice

Przemoc wobec starszych – bolesne tajemnice

- to hasło lokalnej kampanii społecznej realizowanej w 10 gminach województwa mazowieckiego, w tym w gminie Wyszków, przez Fundację Projekt Starsi i współfinansowanej ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dodatkowe działania w ramach projektu to specjalistyczne szkolenie z superwizją dla pracowników systemu pomocy społecznej oraz spotkanie edukacyjne z osobami starszymi, które w Wyszkowie odbyło się z seniorami zrzeszonymi w Domu Dziennego Pobytu Senior.
zobacz więcej
Egzamin z tabliczki mnożenia

Egzamin z tabliczki mnożenia

30 września uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przyłączyli się do „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia” organizowanego już po raz szósty. Jest to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Jej głównym mottem są słowa: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
zobacz więcej
Żołnierze wspierają wyszkowskich medyków (foto)

Żołnierze wspierają wyszkowskich medyków (foto)

Od pomiaru temperatury pacjentów i personelu, poprzez selekcję osób wchodzących, regulację ruchu, transport i rozładunek medykamentów, organizację tymczasowych izb przyjęć, dekontaminację pomieszczeń, aż po pobieranie wymazów – to zakres wsparcia, jakiego udzielają terytorialsi i podchorążowie Akademii Wojskowych w ponad stu szpitalach i placówkach medycznych na terenie całego kraju.
zobacz więcej
„Soteria” jest miejscem otwartym, kreatywnym i przyjaznym (WIDEO)

„Soteria” jest miejscem otwartym, kreatywnym i przyjaznym (WIDEO)

7 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Chorego Psychicznie, który ustanowiony został przez Światową Organizację Zdrowia (World Health Organization – WHO). Warto przypomnieć, że w Wyszkowie od 2007 r. funkcjonuje Środowiskowy Dom Samopomocy „Soteria”, który zajmuje się osobami z zaburzeniami psychicznymi, zgodnie z nowoczesnymi standardami, jakie przez lata wypracowane zostały w psychiatrii środowiskowej. 
zobacz więcej

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom
Zitcom