Szkoła Akademią Twórczości (FOTO)

Od czytelników

Szkoła Akademią Twórczości (FOTO)

09.07.2021
autor: SP Białebłoto
Przez ostatnie pół roku w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie odbywały się zajęcia w ramach projektu „Z Fundacją PZU po lekcjach” pod nazwą „Akademia twórczości”, realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Teraz My”. 
 
Głównym celem projektu było wyrównywanie szans edukacyjnych i społecznych uczniów szkoły wiejskiej poprzez zorganizowanie wielu różnorodnych zajęć pozalekcyjnych, jakich szkoła nie posiada w swej ofercie. Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach kulinarnych, językowych, sportowo-rekreacyjnych, wokalnych, rękodzielniczych, teatralnych, matematyczno-informatycznych oraz logicznego myślenia, a także wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.  
Projekt stanowił doskonałą alternatywę dla spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży, zwłaszcza po okresie długiej izolacji ze względu na pandemię. Młodzi mieszkańcy małych miejscowości chętnie spędzali wspólnie czas, rozwijali swoje zainteresowania oraz umiejętności społeczne. Wszystkie działania współfinansowane były przez Fundację PZU.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
I miejsce dla zespołu Stanisława Kadłubowskiego (foto)

I miejsce dla zespołu Stanisława Kadłubowskiego (foto)

Zespół wokalno- instrumentalny Społecznego Ogniska Muzycznego Stanisława Kadłubowskiego reprezentował Wyszków na XIX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie. W swojej kategorii zdobył I miejsce.
zobacz więcej
Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Już po raz XVII na Jasnej Górze spotkały się szkoły imienia Jana Pawła II i należące do Rodziny Szkół noszącej imię tego Wielkiego Polaka. Tym razem spotkanie odbyło się 4 października 2017 r. Wśród 360 szkół z całej Polski znalazła się Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Leszczydołu-Nowin. Grupa uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej i gimnazjum, z pocztem sztandarowym ze szkoły podstawowej i pod przewodnictwem dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego uczestniczyła na Jasnej Górze w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez duszpasterza rodziny szkół biskupa Henryka Tomasika. Modliliśmy się za pontyfikat św. Jana Pawła II, prosiliśmy o obronę rodzin, świata i kościoła. W tym roku zjazd odbywał się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
zobacz więcej
Chcą czystszych łazienek i kamer

Chcą czystszych łazienek i kamer

Antoni Depta, radny Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie 3 czerwca zaprosił kolegów i koleżanki do debaty na temat tego, co chcieliby zmienić w swojej szkole.
zobacz więcej
Kolędowanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Kolędowanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

18 stycznia w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się V Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, wcześniej przygotowani przez wychowawców i nauczycieli muzyki.
zobacz więcej