#Święto Szkoły w CEZiU „Kopernik” (foto)

Od czytelników

#Święto Szkoły w CEZiU „Kopernik” (foto)

02.06.2020
autor: CEZiU "Kopernik"
29 maja społeczność szkolna CEZiU „Kopernik” świętowała dzień nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika.
 
Z okazji Święta Szkoły społeczność szkolna CEZiU „Kopernik” zaśpiewała hymn szkoły i wykonała selfie z życzeniami dla Mikołaja Kopernika.
W dniu 12. rocznicy Święta Szkoły krótki film przypomniał społeczności szkolnej, jak świętowała dzień patrona od dnia nadania imienia Mikołaja Kopernika szkole w 2008 roku do dzisiaj.
Zostały zorganizowane dwa konkursy dla uczniów:
Konkurs fotograficzny „Kopernik wszech czasów” (zdjęcie Mikołaja Kopernika w różnych stylizacjach w dowolnej technice). Zwycięzcami zostali: I i II miejsce - Paweł Nasiadko z III TPs, III miejsce - praca zbiorowa klasy II TL.
Quiz o życiu i twórczości Mikołaja Kopernika; laureaci konkursu: I miejsce - Wiktoria Gałązka I TSg, II miejsce - Dawid Rogalski II TS, III miejsce - Olga Jusińska II TS.
Uczniowie za pośrednictwem strony internetowej szkoły zapoznali się również z ciekawostkami o Mikołaju Koperniku i mogli odbyć wirtualny spacer po Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.
 
Linki do dwóch filmów są na stronie szkoły www.ceziu.pl:
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gry planszowe jako forma pracy z uczniami (FOTO)

Gry planszowe jako forma pracy z uczniami (FOTO)

W Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie odbyły się warsztaty pt. „Gry planszowe jako forma pracy z uczniami” poprowadzone przez Sylwię Jaworską z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie.
zobacz więcej
Młodzież „Skłodowskiej” na praktyce zawodowej w Barcelonie (FOTO)

Młodzież „Skłodowskiej” na praktyce zawodowej w Barcelonie (FOTO)

Trzynastu uczniów technikum Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie wyjechało do Barcelony na czterotygodniowy staż zawodowy.
zobacz więcej
Otwarci na wiedzę – praktyczni w działaniu na rynku pracy

Otwarci na wiedzę – praktyczni w działaniu na rynku pracy

Kompetencje kluczowe to te, których potrzebujemy do samorealizacji i rozwoju osobistego, do bycia aktywnym obywatelem w środowisku lokalnym i globalnym. Są połączeniem wiedzy, umiejętności i postaw odpowiednich do sytuacji społecznej i zawodowej. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego ZS w Długosiodle podsumowano dwuletni projekt dla uczniów i nauczycieli „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego” realizowany przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie.
zobacz więcej
Policjanci szyją maseczki

Policjanci szyją maseczki

Policjanci, wspólnie z pracownikami wyszkowskiej komendy policji, już od pewnego czasu szyją maseczki ochronne. Zajmują się tym w czasie wolnym. Na swoim koncie mają uszytych ponad pół tysiąca sztuk. Trafiły one do mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Maseczki rozdają policjanci osobom potrzebującym, których spotkają w czasie pełnienia służby.
zobacz więcej