Święta majowe w DDP „Senior” (WIDEO)

Od czytelników

Święta majowe w DDP „Senior” (WIDEO)

07.05.2021
autor: DDP Senior
Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Senior” działającego w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie przygotowali krótką prezentację z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
 
W filmiku zamieszczonym w Internecie na profilu DDP na Facebooku można usłyszeć m. in. piosenkę Jana Pietrzaka pt. „Taki kraj” w wykonaniu seniorów. Uczestnicy DDP, chcąc uczcić Rok Norwidowski, wyrecytowali „Moją piosnkę” Cypriana Kamila Norwida. Oglądając prezentację, jest okazja usłyszeć fragment z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza opowiadający o Konstytucji 3 Maja. Jak również można zobaczyć poloneza w wykonaniu seniorów, który pochodzi z nagrań archiwalnych z 2018 r.
Dzień 3 Maja to także Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Z tej okazji jeden z seniorów zaśpiewał pieśń „O Wielka Matko Boga i człowieka”.
 
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bezpłatne konsultacje dla organizacji pozarządowych

Bezpłatne konsultacje dla organizacji pozarządowych

Indywidualne i bezpłatne konsultacje z tworzenia projektów, budżetów i możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych dla organizacji pozarządowych. Zapraszają Starostwo Powiatowe w Wyszkowie i Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.
zobacz więcej
Nowy rok szkolny rozpoczęty

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku Elżbieta Piórkowska powitała społeczność szkoły, rodziców, wychowawców oraz wyjątkowych gości – Krzysztofa Arbaszewskiego, naczelnika wydziału edukacji starostwa, ks. proboszcza Pawła Stacheckiego, siostrę dyrektor, siostry zakonne Ośrodka Wychowawczego. Najcieplejsze słowa skierowała do uczniów, życząc im w nowym roku szkolnym sukcesów, wszechstronnego rozwoju i realizacji zainteresowań. 
zobacz więcej
Piłsudczycy upamiętnili w Prażmowie (FOTO)

Piłsudczycy upamiętnili w Prażmowie (FOTO)

W Prażmowie (powiat piaseczyński) Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie postanowił upamiętnić, po raz pierwszy w Polsce, 100. rocznicę odznaczenia przez Marszałka Józefa Piłsudskiego Krzyżem Virtuti Militari żołnierzy 4 Dywizjonu Artylerii Konnej oraz 133 żołnierzy, uczestników wojny polsko – bolszewickiej.
zobacz więcej
Staż uczniów CEZiU „Kopernik” w Granadzie (foto)

Staż uczniów CEZiU „Kopernik” w Granadzie (foto)

25 sierpnia 20 uczniów CEZiU „Kopernik” zakończyło czterotygodniowy staż zawodowy w Hiszpanii, w ramach projektu Erasmus+ „Solidny zawód sposobem na sukces na europejskim rynku pracy”. Stażyści z technikum logistycznego, spedycyjnego, handlowego, informatycznego, elektrycznego, mechanicznego i technikum pojazdów samochodowych w trakcie praktyki zawodowej w Granadzie doskonalili umiejętności zawodowe, uczyli się języka hiszpańskiego i poznawali kulturę hiszpańską. 
zobacz więcej