wyszkowska eSkarbonka Wyszkowskie licytacje WOŚP
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w szkole Leszczydole Starym (foto)

Od czytelników

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w szkole Leszczydole Starym (foto)

02.01.2021
autor: Dorota Kulesza
Na przełomie listopada i grudnia obchodzony był w Polsce, tak jak w ponad 100 innych krajach, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W ramach ŚTP szkoła w Leszczydole Starym wzięła udział w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma”, wzbogacając w ten sposób swoją ofertę edukacyjną o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej. 
 
Dla przedsiębiorstw biorących udział w projekcie to była okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Przedsięwzięcie w szkole realizowali wychowawcy, a koordynatorem była p. Dorota Kulesza.
Dzieci z kl. II i kl. III uczestniczyły w spotkaniu online z pracownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Bulkowie. Uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza, odbyli wirtualny spacer po bibliotece oraz poznali zasoby biblioteki zarówno w postaci książek, jak również zgromadzonych robotów. Na końcu dzieci obejrzały prezentację "Roboty segregują śmieci" i programowały drogę robota.
Uczniowie kl. IV uczestniczyli w spotkaniu online z panią Marzeną Pikorą, która prowadzi firmę „M.P. Pikora” w miejscowości Leszczydół-Podwielątki. Przedsiębiorstwo zajmuje się usługami spawalniczymi oraz transportem. Gość mówił o działalności firmy, przedstawił prezentację i odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów, związane z tym zagadnieniem.
Uczniowie kl. V i kl. VI uczestniczyli w spotkaniach online z p. Moniką Zdunek, przedstawicielem Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego Pomel w Wyszkowie. Firma ta istnieje na rynku pracy od 1989 r. Zajmuje się produkcją części metalowych i przetwórstwem tworzyw sztucznych, eksportuje do 26 krajów. Podczas zajęć dzieci poznały profil zakładu, dowiedziały się, jakie zawody są wykonywane w procesach produkcyjnych i jakie predyspozycje powinni posiadać kandydaci na pracowników.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

W ramach PO WER słuchacze oraz nauczyciele kształcenia zawodowego z Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie uczestniczyli w stażu zagranicznym zrealizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt pt. „Zagraniczny staż słuchaczy i nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie kluczem do sukcesu szkolnictwa zawodowego” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 17 słuchaczy kursów kwalifikacyjnych A.36, A.65, szkoły policealnej technik rachunkowości realizowała trzytygodniowy staż, natomiast 12 nauczycieli kształcenia zawodowego uczestniczyło w tzw. job shadowing w Granadzie.
zobacz więcej
Kolejne 105 milionów złotych na walkę z COVID-19

Kolejne 105 milionów złotych na walkę z COVID-19

Mazowsze zwiększy pulę środków na walkę z COVID-19 o kolejne 105 mln zł, z czego 90 mln zł z UE. Jest w tej sprawie decyzja Komisji Europejskiej. Dodatkowe wsparcie zostanie przeznaczone na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie mieszkańców regionu. Do tej pory wsparcie otrzymał m.in. wyszkowski szpital.
zobacz więcej
Policjanci zachęcają do oddawania krwi

Policjanci zachęcają do oddawania krwi

Płynie prosto z serca – krew, bezcenny dar ratujący życie. Mł. asp. Daniel Tryc i st. post. Hubert Prusinowski, policjanci wydziału ruchu drogowego, w dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne oddawanie krwi zostali odznaczeni przez Polski Czerwony Krzyż odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia.
zobacz więcej
Chór św. Wojciecha wypoczywał w Muszynie (foto)

Chór św. Wojciecha wypoczywał w Muszynie (foto)

W tym roku chór parafialny Św. Wojciecha wypoczywał w Beskidzie Sądeckim. To tu, w przepięknie położonej Muszynie nabierał sił do dalszej pracy. Kilkudziesięcioosobowa grupa chórzystów, ich rodzin i sympatyków pod opieką inicjatora wyjazdu, dyrygenta chóru Krzysztofa Zacharskiego, znalazła dobre warunki do wypoczynku. To był wyjazd międzypokoleniowy, dla całych rodzin.
zobacz więcej