Świąteczna „dwójka” (foto)

Od czytelników

Świąteczna „dwójka” (foto)

28.12.2016
autor: Lucyna Świercz, Renata Fydrych
Tuż przed świętami w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Uczniowie bardzo licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w konkursach na świąteczne szopki i stroiki.
Uczniowie klas I – VI odgrywały sceny przedstawiające wydarzenia sprzed 2000 lat w Betlejem. Dzieci zaśpiewały piękne, tradycyjne kolędy. Przedstawienie przygotowała katechetka Lucyna Świercz. Dekoracje wykonały panie Ewa Mielczarczyk i Lidia Kołczuga.
Szopki ze wszystkiego
Jak zwykle nasi uczniowie zaskakują pomysłowością i wyobraźnią, tworząc szopki „ze wszystkiego”. Makaron, suche gałęzie, kora brzozy, piłeczki do ping-ponga, mech, ziarno, piasek, siano, słoma, zapałki, wata, suchy śnieg, światełka, lampki i kolorowe, świecące choinki - to tylko niektóre elementy tegorocznych szopek. Niestety, dzieci z klas młodszych są w tym roku niepocieszone: „nie ma szopki z piernika, a tak nam smakowała w ubiegłym roku.”
Konkursową wystawę uzupełniają dodatkowe prace dzieci: bombki, choinki i stroiki z cekinów, makaronu, kolorowych piórek, pasmanterii, pokryte brokatem, szyszkami, z orzechów, a nawet z bursztynu.
Oto lista laureatów konkursu „Szopka Bożonarodzeniowa - kompozycja przestrzenna” klas IV - VI:
I miejsce: Olga Zdrojewska z kl. IVc, Łucja Bigos z kl. VId, Julita Liwska z kl. VId
II miejsce: Julia Marciniak z kl. VIa, Weronika Sosnowska z kl. VIa
III miejsce: Jakub Jakutowicz z kl. IVc, Michał Fijałkowski z kl. IVc, Julia Gajc z kl. Vd
wyróżnienie: Julia Zalewska z kl. VIa, Kacper Bereski z kl. VIa, Filip Kulesza z kl. Vd.
Konkursy dla najmłodszych
Klasy I - III wzięły udział w konkursach na najpiękniejszy stroik i szopkę. Zorganizowane zostały przez katechetkę Lucynę Świercz.
Wyniki konkursów:
stroiki: I - Amelia Jaworowska z kl. IId, II - Sandra Gajc z kl. IIc, III - Adrian Olejarczyk; wyróżnienie: Nadia Maciejewska z kl. IIc
szopki: I - Michalina Zawadzka i Karolina Garbarczyk z kl. IId, II - Kuba Karp z kl. IIIe, III - Natalia Akacka z kl. IIId; wyróżnienie: Fabian Brzozowski z kl. IIIa.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość