Stylowe i wygodne sofy to elegancja i wygoda!

Od czytelników

Stylowe i wygodne sofy to elegancja i wygoda!

24.09.2021
autor: Materiał zewnętrzny
Stylowe i wygodne sofy to elegancja i wygoda. Stanowią estetyczny dodatek do wnętrza, a przy tym są bardzo funkcjonalnym meblem. Jaką sofę wybrać do salonu? I na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?
 
Salon to miejsce, które kojarzy nam się przede wszystkim z relaksem. Dlatego obowiązkowo powinien znaleźć się w nim komplet wypoczynkowy. Jeśli dysponujemy sporą przestrzenią, warto pokusić się o kanapę oraz fotele. 
W mniejszych pomieszczeniach wystarczą wygodne i eleganckie sofy nierozkładane, które bez wątpienia są najbardziej funkcjonalnymi meblami. To właśnie na niej spędzamy wieczory z ulubioną książką i kubkiem gorącego kakao, oglądamy film z całą rodziną, a także wygłupiamy się z naszymi dziećmi i przyjmujemy gości. W związku z tym musi się ładnie prezentować i być bardzo wygodna.

Sofa — jak wybrać?

Wybierając sofę do salonu, pamiętajmy, że stanowi ona j ego centralną część. Powinna zatem posiadać walory estetyce, a jednocześnie być funkcjonalna. W pierwszej kolejności zadecydujmy o jej maksymalnych rozmiarach. Najlepiej zrobić to, rozkładając na podłodze gazety, odpowiadające rozmiarowi sofy. Dzięki temu zobaczymy, ile miejsca zajmie mebel. 
Jeżeli chcemy kupić sofę rozkładaną, musimy również rozłożyć gazety, odpowiadające wymiarom po rozłożeniu. Dlaczego? W mniejszych pomieszczeniach nierozłożony mebel może pasować idealnie i zapewniać swobodne przemieszczanie się. Niestety po rozłożeniu może być problem np. z przejściem czy otwarciem szafy lub drzwi od balkonu. 
Dopiero gdy określimy dokładne wymiary kanapy, możemy zacząć szukać odpowiedniej kanapy. Nie bez znaczenia jest również jej design. Dopasujmy ją do aranżacji pomieszczenia, aby całość się ze sobą komponowała. Warto wybrać modele w kolorach pozostałych akcesoriów lub na zasadzie kontrastu, aby nadać wnętrzu charakteru.

Kupujemy sofę — na co zwrócić uwagę?

Jeżeli mamy dokładne wymiary i wiemy, jak wyglądać ma nasza wymarzona sofa, czas na zakupy! Podczas szukania idealnego modelu weźmy pod uwagę:
  • materiał — niezwykle istotną kwestią jest materiał, który pokrywa sofę. Powinien być estetyczny, a jednocześnie funkcjonalny. Do wyboru mamy m.in. skórę naturalną, eko skórę czy welur. Wszystkie z nich mają swoje zalety, jak i wady, a wybór zależy od indywidualnego gustu, a także innych czynników m.in. posiadania zwierząt w domu. Jeżeli mamy w domu psa lub małe dziećmi, sięgnijmy po modele z tkaninami, które są łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na zabrudzenia oraz uszkodzenia,
  • funkcję spania — warto wybrać sofy z funkcją spania, dzięki czemu zyskamy dodatkowe miejsce do spania, a tym samym zaoszczędzając sporo przestrzeni. Takie rozwiązanie sprawdzi się, jeżeli często przyjmujemy gości na noc. Ponadto, mebel z funkcją spania absolutnie nie zaszkodzi aranżacji, a będzie funkcjonalnym rozwiązaniem. Zwróćmy również uwagę na to, czy dany model posiada pojemnik na pościel, będący bardzo praktyczną opcją,
  • kolor — stylistyka kanapy zawsze powinna być dobrana w oparciu o aranżację salonu, aby całość była spójna.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W angielskim Plymouth na stażu zawodowym (foto)

W angielskim Plymouth na stażu zawodowym (foto)

Czternaścioro uczniów z klas III, kształcących się w zawodach technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie wraz z opiekunami Bogusławą Pawelską-Kozon oraz Anną Kozon, 10 listopada wyjechało na czterotygodniowy staż do Plymouth w Wielkiej Brytanii, angielskiego portu położonego nad Kanałem La Manche.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Jaki osprzęt żeglarski wybrać na wakacje

Jaki osprzęt żeglarski wybrać na wakacje

Upalne, letnie miesiące stwarzają idealne wprost warunki ku temu, by spróbować swoich sił w żeglarstwie. Na początek rozsądnie jest wynająć żaglówkę, nie każdego stać bowiem na zakup swojej własnej jednostki pływającej. Warto zasięgnąć również języka wśród członków rodziny - może się bowiem okazać, że któryś z nich pasjonuje się żeglarstwem, o czym nawet nie wiedzieliśmy, lub chociaż zna kogoś, kto poświęca swój wolny czas na to właśnie hobby.
zobacz więcej
Żabka – opinie o współpracy

Żabka – opinie o współpracy

Franczyza Żabka jest największą tego typu siecią w Polsce. Mimo pandemii i związanego z nią kryzysu sieć odnosi kolejne sukcesy, a ilość Żabek systematycznie rośnie. Badania pokazały, że 95 proc. konsumentów kojarzy tę markę. Nic zatem dziwnego, że kolejni przedsiębiorcy rozważają przystąpienie do franczyzy. Czy to opłacalne? Sprawdźmy, jakie warunki proponuje obecnie Żabka nowym franczyzobiorcom.
zobacz więcej