Stowarzyszenie Łączy nas Skuszew: Rowerem po gminie Wyszków (FOTO)

Od czytelników

Stowarzyszenie Łączy nas Skuszew: Rowerem po gminie Wyszków (FOTO)

30.09.2022
autor: Stowarzyszenie Łączy nas Skuszew
Po raz drugi Stowarzyszenie Łączy nas Skuszew, wspólnie z sołtysem Skuszewa, zorganizowało rodzinny rajd rowerowy, który odbył się w ostatnią niedzielę września.
 
Grupę niemal 60 rowerzystów przywitała na starcie rajdu, w siedzibie stowarzyszenia, jego przewodnicząca Bogusława Pochmara. Każdy z uczestników otrzymał gadżety rowerowe oraz napoje i słodycze. Następnie prowadzący rajd Wojtek Kuska przedstawił wszystkim trasę, która tym razem przebiegała przez Rybienko Leśne, Deskurów, Ślubów, Gaj, Mostówkę do Skuszewa - łącznie ok. 35 km.
Uczestnicy odwiedzili między innymi dom św. Benedykta, zwany też „Domem za strugą” lub „Fiszorkiem”, gdzie w latach 1974-1978 przebywał ks. kardynał Stefan Wyszyński. Celem wycieczki było jedno z największych i najpiękniejszych wrzosowisk, położone pod Mostówką, które szczególnie o tej porze roku zachwyca turystów.
Po niemal 4 godzinach jazdy, zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, gdzie czekała przepyszna zupa grochowa. Na zakończenie dzieci, w tym najmłodsza i najdzielniejsza 5- letnia Gabrysia, otrzymali dodatkowe nagrody niespodzianki.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Skuszewa biorącym udział w rajdzie, naszym sympatykom oraz zaprzyjaźnionym z nami grupom rowerowym Waldemara Ambroziaka i Grupie Rowerowej Wyszków Moje Miasto Jacka Szymanika.
Podziękowania składamy również firmie Sport Atelier Magdalena i Łukasz Góralewscy za wsparcie w organizacji rajdu.
Wydarzenie było współfinansowane ze środków Gminy Wyszków.
WizjaMed NFZ - pomiędzy działami
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
I Ogólnoszkolna Triada Konkursów Przedmiotowych w ZSS w Brańszczyku (foto)

I Ogólnoszkolna Triada Konkursów Przedmiotowych w ZSS w Brańszczyku (foto)

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyli w I Ogólnoszkolnej Triadzie Konkursów Przedmiotowych. Mogli sprawdzić wiedzę z matematyki, przyrody czy wziąć udział w konkursie pięknego czytania. Zadania konkursowe były dostosowane do możliwości i umiejętności uczestników oraz sprawdzały wybrane zagadnienia z zakresu czytanych książek, wiedzy i umiejętności z języka polskiego, matematyki oraz przyrody.
zobacz więcej
Pakiety medyczne - co warto wiedzieć?

Pakiety medyczne - co warto wiedzieć?

Stan publicznej służby zdrowia w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Kliniki wychodzą naprzeciw potrzebom pacjentów i przygotowują dla nich bardzo atrakcyjne cenowo pakiety medyczne. Podpowiadamy, na czym polega to rozwiązanie i jakie są jego największe zalety.
zobacz więcej
Sprawdź swój e-PIT

Sprawdź swój e-PIT

Od 15 lutego urzędy skarbowe automatycznie przygotują i udostępnią roczne zeznania podatkowe. Każdy podatnik może wybrać, czy chce skorzystać ze swojego e-PIT-a sporządzonego przez administrację skarbową, czy też samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe.
zobacz więcej
Wypoczywali w Wiśle, szusowali na stoku w Izdebnej (foto)

Wypoczywali w Wiśle, szusowali na stoku w Izdebnej (foto)

Stało się tradycją, że każdego roku w zimowy czas członkowie chóru z parafii pw. Świętego Wojciecha pod opieką swojego kierownika – organisty Krzysztofa Zacharskiego wyjeżdżają w góry, aby tam solidnie wypocząć i nabrać sił do intensywnych prób i występów. Liczna jak zawsze, bo aż  60-osobowa grupa, wypoczywała w malowniczo położonym DW „ Potok”. Nie zabrakło przyjaciół i sympatyków chóru. Wiele osób na ten niezwykły, prawdziwie rodzinny wyjazd czeka cały rok. Bo naprawdę warto. 
zobacz więcej