Stowarzyszenie Łączy nas Skuszew: Rowerem po gminie Wyszków (FOTO)

Od czytelników

Stowarzyszenie Łączy nas Skuszew: Rowerem po gminie Wyszków (FOTO)

30.09.2022
autor: Stowarzyszenie Łączy nas Skuszew
Po raz drugi Stowarzyszenie Łączy nas Skuszew, wspólnie z sołtysem Skuszewa, zorganizowało rodzinny rajd rowerowy, który odbył się w ostatnią niedzielę września.
 
Grupę niemal 60 rowerzystów przywitała na starcie rajdu, w siedzibie stowarzyszenia, jego przewodnicząca Bogusława Pochmara. Każdy z uczestników otrzymał gadżety rowerowe oraz napoje i słodycze. Następnie prowadzący rajd Wojtek Kuska przedstawił wszystkim trasę, która tym razem przebiegała przez Rybienko Leśne, Deskurów, Ślubów, Gaj, Mostówkę do Skuszewa - łącznie ok. 35 km.
Uczestnicy odwiedzili między innymi dom św. Benedykta, zwany też „Domem za strugą” lub „Fiszorkiem”, gdzie w latach 1974-1978 przebywał ks. kardynał Stefan Wyszyński. Celem wycieczki było jedno z największych i najpiękniejszych wrzosowisk, położone pod Mostówką, które szczególnie o tej porze roku zachwyca turystów.
Po niemal 4 godzinach jazdy, zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, gdzie czekała przepyszna zupa grochowa. Na zakończenie dzieci, w tym najmłodsza i najdzielniejsza 5- letnia Gabrysia, otrzymali dodatkowe nagrody niespodzianki.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Skuszewa biorącym udział w rajdzie, naszym sympatykom oraz zaprzyjaźnionym z nami grupom rowerowym Waldemara Ambroziaka i Grupie Rowerowej Wyszków Moje Miasto Jacka Szymanika.
Podziękowania składamy również firmie Sport Atelier Magdalena i Łukasz Góralewscy za wsparcie w organizacji rajdu.
Wydarzenie było współfinansowane ze środków Gminy Wyszków.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

Jesień w pełni, większość dnia spędzamy więc w domu i coraz częściej zwracamy uwagę na porządek i miłe zapachy w naszym najbliższym otoczeniu. Kupujemy zapachowe świece, odświeżacze do ubrań, czy tzw. perełki zapachowe. Ale wrogiem może okazać się tytoń. W trzeci czwartek listopada przypada światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (w tym roku jest to 16 listopada), zatem warto pochylić się nie tylko nad estetycznymi, ale przede wszystkim nad zdrowotnymi skutkami jego obecności w naszym życiu. Tym bardziej, że technologia oferuje dotychczasowym palaczom już całkiem spory wachlarz nikotynowych alternatyw, a o niektórych wprost mówi się także jako o narzędziach pomocnych w rozstaniu się z tym nałogiem.
zobacz więcej
Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

W dniach 25-27 października w Uniejowie odbyła się IX Ogólnopolska konferencja naukowo- dydaktyczna  dla nauczycieli „W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce”. Organizatorem konferencji był Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Uniwersytetu Łódzkiego. W konferencji wzięły udział nauczycielki Zespołu Szkół nr1 Joanna Borkowska-Sergiejuk i Bożena Pikora, uczące w Technikum Organizacji Turystyki i przygotowujące uczniów do Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
zobacz więcej
Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie odbył się przegląd pieśń patriotycznych.
zobacz więcej

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Wójt Gminy Zabrodzie informuje, że

został ogłoszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Zabrodzie przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Wykaz dostępny jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Zabrodzie ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zabrodzie.

Wójt Gminy Zabrodzie
Krzysztof Jezierski

Zitcom
Zitcom